Automatyczne instalowanie się apek (?)

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Moonoke

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 16 mar 2019, 11:14

Automatyczne instalowanie się apek (?)

Post16 mar 2019, 11:29

Hej,

mam nieszkodliwy, ale bardzo denerwujący problem.
Aplikacje gier typu Candy Crush, Disney Magic Kingdoms, March of Empires instalują się na moim laptopie automatycznie przy włączaniu, mimo ich usuwania. Przypuszczam, że są to raczej reklamy, bo same aplikacje nie są widoczne z poziomu ustawień (jeśli chodzi o odinstalowanie). Dopiero po otworzeniu tych aplikacji przenosi mnie do instalacji gry.
Obrazek
Widać, że przy Bubble Witch widnieje napis "Nowe". To samo przy niektórych programach, które zostały zainstalowane wieki temu (Adobe Reader czy Access). Dodatkowo, kafelki po prawej stronie również zostają "zresetowane", mimo ich namiętnego usuwania, przy ponownym uruchomieniu komputera (bo serio, po co mi Minecraft?).
Zblokowałam wszystkie możliwe funkcje Microsoft Store (odinstalować go nie można). Próbowałam tutoriali w zakresie zabraniania Win10 instalowania apek bez pozwolenia (np. Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników), ale nie pomogło. Sprawdzałam również czy ktoś miał podobne problemy, ale wydaje mi się, że sama do końca nie wiem co tu szwankuje...

Pomocy. :sciana:


  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości