Mozilla Thunderbird nie działa zbyt poprawnie.

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22700
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Mozilla Thunderbird nie działa zbyt poprawnie.

Post13 lis 2014, 22:08

Dzisiaj przekonałam się, że Mozilla Thunderbird nie działa zbyt poprawnie, bo nie dochodzą maile na moje konto na wp, oraz to należące do mojej Mamy. Wyszło to całkiem przypadkiem, bo zarejestrowałam jeden program, potem się okazało, że jego licencja nie przyszła, więc weszłam na pocztę wp w Firefox i rzeczywiście były nowe maile i to nie jeden.

Wiedziałam, że czasem poczta nie dochodzi na Mozillę Thunderbird, na laptopa mojej Mamy, bo Avast, z włączonymi wszystkimi osłonami, zwłaszcza tą od poczty, potrafi ją nieźle przyblokować. Tym razem na próbę wyłączyłam wszystkie jego osłony, ale to nic nie dało. Uruchomienie zapory Comodo w trybie gry, oraz jej wyłączenie też nic nie dało... Przy okazji, jeżeli chodzi o moje konto, to utrudniłam sprawę, bo zmieniłam hasło do wp... No i nie wiedziałam, jak je zmienić w opcjach, soft nie próbował się tym razem połączyć z serwerem i nie domagał się nowego hasła, więc niewiele myśląc skasowałam konto, a potem je ponownie utworzyłam. I też z tym miałam problem, bo hasło nie mogło zostać zweryfikowane, mimo że wpisywałam, a nawet wklejałam te poprawne, więc wybrałam jakąś opcję, że ma utworzyć nowe konto i je skonfigurować. (I chyba konto zniknęło z serwera, ale to przecież niemożliwe.)

Trafiłam na temat opisujący problemy z logowaniem na wp:

Kod: Zaznacz cały

http://pomoc.wp.pl/id,14511730,pytanie.html


Mnie by dotyczyło to:
Jeśli wykorzystywany jest program pocztowy (np. Thunderbird, The Bat! lub Outlook) to objawem przeciążenia serwerów będą komunikaty informujące o chwilowej niedostępności serwera, o niemożności zamknięcia skrzynki (unable to lock maildrop). Mogą też nastąpić zerwania połączenia z serwerami pop3 lub smtp lub wielokrotne prośby o wpisanie hasła mimo wpisywania poprawnych danych. W takim przypadku proszę spróbować zalogować się do naszego interfejsu pocztowego i jeśli pojawią się komunikaty wymienione w pierwszym akapicie to również proszę poczekać ze 2-3 godziny i dopiero po tym okresie próbować logować się ponownie.


Czy możliwe, że wp ma problemy z serwerem? Zwłaszcza, że bez problemu mogę się zalogować na moje konto, za pośrednictwem przeglądarki? :mrgreen:

A może jeszcze czegoś nie uwzględniłam? Ustawienia mojego konta, którego nie mogłam zweryfikować, oraz mojej Mamy są na oko takie same. :mrgreen:

Edit: mnie niby łączy z serwerem, ale nie pojawiają się żadne nowe maile, a powinny być...

Edit 2: znalazłam stronę, gdzie napisali, jak poczta powinna być poprawnie skonfigurowana:

Ustawienia standardowe

Serwer poczty przychodzącej - imap.wp.pl
Port serwera poczty przychodzącej - 993
Tryb zabezpieczenia - SSL

Serwer poczty przychodzącej - pop3.wp.pl
Port serwera poczty przychodzącej - 995
Tryb zabezpieczenia - SSL

Serwer poczty wychodzącej - smtp.wp.pl
Port serwera poczty wychodzącej - 465
Tryb zabezpieczenia - SSL

Serwer wymaga uwierzytelnienia / włączonej autoryzacji SMTP.
Opcja "Logowanie przy użyciu bezpiecznego uwierzytelniania hasła" powinna być wyłączona.


Źródło:

Kod: Zaznacz cały

http://poczta.wp.pl/info-pomoc-konfig.html?ticaid=113cc6


Chciałam pozmieniać te ustawienia, ale to tylko pogorszyło sprawę...

Edit 3: używam najnowszej, stabilnej wersji Mozilli Thunderbird, czyli 31.2.0. Na laptopie mojej Mamy nie chcę instalować niestabilnych wersji tego softu... Bo to mój PC jest od takich testów... Inne konta pocztowe działają poprawnie... Mam system Windows 7 64-bitowy.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

milczacy_kazimierz

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 14 lis 2014, 08:32

Mozilla Thunderbird nie działa zbyt poprawnie.

Post14 lis 2014, 08:46

Mam chyba dokładnie ten sam problem. Nie działa pop3 na thunderbirdzie, tylko u mnie to dzieje sie od 1-2 dni. Na serwerze wiadomości są, ale thunderbird jakby logował się do poczty, ale jej nie pobierał. Wcześniej wszystko działało i to ładnych 5-6 lat (2300 maili w skrzynce, nie licząc skasowanego spamu). Kompletnie nie mam pomysłu jaką przyjąć strategie - próbować innych programów, naprawiać ten, czy to może wina po stronie wp skoro wszystko wcześniej działało bez zarzutu.

Edit: nie wiem,czy to to rozwiązało problem, ale zrobiłem "brudną" instalację, tzn. sciągnąłem instalatora thunderbirda i po prostu zainstalowałem nie usuwając poprzedniej wersji ani bazy maili. Nie zadziałało od razu, ale po kilku minutach pobrał nagromadzone maile z serwera wp.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22700
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Mozilla Thunderbird nie działa zbyt poprawnie.

Post14 lis 2014, 08:54

Milczacy_kazimierz, bardzo dziękuję za pomoc... Twoje rozwiązanie było banalne, ale mi też pomogło...

W moim przypadku, jak odpaliłam Mozillę Thunderbird to nareszcie kazało mi wpisać hasło do wp i konto znów jest aktywne... :)
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości