Niemożność zainstalowania majowej aktualizacji 1903.

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22688
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Niemożność zainstalowania majowej aktualizacji 1903.

Post31 maja 2019, 17:35

Próbowałam około pięciu razy zainstalować ręcznie tzw. majową aktualizację, oznaczoną numerem: 1903, ale mi się nie udało. Wpierw miałam zainstalowany antywirus 360 Total Security Essential i w czasie instalowania aktualizacji wyskoczył blue screen. Ponoć Microsoft coś wspominał, że owej aktualizacji nie można zainstalować z powodu blue screena, powodowanego przez jakiegoś antywirusa. Odinstalowałam 360 Total Security Essential i przy włączonym antywirusie Windows Defender próbowałam zaktualizować mój system do najnowszej wersji. Znów był blue screen. Zainstalowałam darmową Avirę, jak zwykle wyłączyłam ochronę w SpyShelter Premium (on by przeszkadzał), aktualizacja doszła do okienka z instalatorem systemu, stwierdziło, że mam wyłączyć antywirusa, oraz pojawiła się informacja, że instalator nie może określić czy mam wystarczającą ilość miejsca na dysku twardym. A asystent aktualizacji do systemu Windows twierdził wcześniej, że wszystko jest w porządku... Spróbowałam chyba po raz piąty zainstalować ową felerną majową aktualizację, odłączając zawczasu kamerkę podłączaną pod USB, oraz WiFi Adapter- znów pojawiła się informacja, że instalator nie wie ile miejsca mogę przeznaczyć na instalację. Ręce mi już po prostu opadają... Ponoć użytkownicy dysków podłączanych pod USB, oraz kart pamięci, musieli je odłączyć aby poprawnie zainstalować majową aktualizację. Aha, mam dwa dyski twarde, jeden główny, na którym na partycji C jest: 382 GB wolnego miejsca z 524 GB, oraz D na którym jest wolne: 614 GB z 1.30 TB. Drugi stary dysk twardy, ma pojemność 232 GB i wolne jest 214 GB. Do tego jest jeszcze nagrywarka DVD/Blue Ray.

Moje rady: nawet wyłączona ochrona w Windows Defender nie umożliwia poprawnego zainstalowania majowej aktualizacji. Jeśli masz innego antywirusa, np. 360 Total Security Essential, to nie włączaj w Windows Defender, tzw. ochrony plików w chmurze, bo będzie blue screen.

W czasie instalowania aktualizacji należy wyłączyć ochronę w SpyShelter Premium, oraz odłączyć zbędne urządzenia podłączane pod USB, wyłączyć ochronę w antywirusie, w tym wypadku w Avirze i wyłączyć zaporę Comodo. Najlepiej jest chyba posiadać tylko jeden dysk twardy, podłączony w czasie instalowania majowej aktualizacji, niestety nie umiem go odłączyć. A i tak jest na nim wystarczająca ilość miejsca.

I to nieprawda, że do trzech razy sztuka. :cry:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
leon1956

Ekspert
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:47
Lokalizacja: Stamtąd

Niemożność zainstalowania majowej aktualizacji 1903.

Post31 maja 2019, 20:44

Witam. U mnie nawet w Windows Update nie było wersji 1903 . A więc spróbowałem aktualizować system po przez stronę i narzędzia Microsoftu Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników . Na stronie klikasz na " Zaktualizuj teraz " .
Zrobiłem to godzinę temu i mam 1903 . Wszystko OK.
Złośliwość jest podstawą wszelkiej znajomości i przyjaźni z osobnikami rodzaju ludzkiego . Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą .

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22688
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Niemożność zainstalowania majowej aktualizacji 1903.

Post31 maja 2019, 22:18

Ok, leon1956, bardzo dziękuję za odpowiedź. :)

Zapomniałam napisać, że próbowałam zaktualizować Windows 10, za pomocą asystenta aktualizacji.

Przed chwilą udało mi się pomyślnie zaktualizować Windows 10, do majowej aktualizacji, po wyłączeniu Windows Defender oraz jego centrum zabezpieczeń, nie wiem czy to coś dało, oraz wyłączeniu ochrony Comodo Firewall (zapory, Viruscope, oraz HIPS). Po tym asystent aktualizacji do systemu Windows wpierw kazał ponownie uruchomić komputer, a potem pomyślnie przetworzył nową aktualizację.

Ok, laptopa mojej Mamy nieprędko spróbuję zaktualizować...

------Połączono posty------

Wczoraj pomyślnie zaktualizowałam system na laptopie mojej Mamy, do wersji 1903. Wpierw wyłączyłam całą ochronę: w Comodo Firewall (zaporę, Viruscope i HIPS), w darmowym antywirusie Bitdefender, OSArmor, oraz nawet w Zemanie AntiLogger. Tym razem asystenta do systemu Windows 10 pobrałam z oficjalnej strony Microsoft.

Aha, leon1956, skoro pomyślnie udało Ci się zaktualizować system do wersji 1903, to napisz proszę jakiego używasz antywirusa, zaporę, czy w czasie instalacji wyłączałeś programy do ochrony? O ile zechcesz odpowiedzieć na moje pytanie...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości