Podłączenie DVD i monitora

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
mlody_el

Użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 23 kwie 2010, 20:26

Podłączenie DVD i monitora

Post23 kwie 2010, 20:32

Witam wszystkich.
W najbliższym czasie zamierzam kupić odtwarzacz DVD. Posiadam Monitor LCD i chciałbym te dwa urządzenia połączyć razem. Wiem, że temat był wiele razy wałkowany, ale tak na prawdę nie doczytałem się konkretnych odpowiedzi. Monitor ma wejście VGA, ale posiadam przejściówkę na DVI. Według mnie plusem jest to, że nie posiadam jeszcze DVD i może będzie to "prostsze" w połączeniu.

Czekam na sugestie, odpowiedzi i relacje. :D
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2010, 12:59 przez XMan, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: korekta tytułu tematu.

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

podłączenie DVD i Monitora

Post24 kwie 2010, 12:53

Jeżeli zakupisz odtwarzacz z wyjściem D-Sub (VGA), to oczywiście nie będzie żadnego problemu z połączeniem monitora i odtwarzacza poprzez przewód D-Sub (VGA).
Jeżeli Twój monitor dodatkowo posiada cyfrowe złącze DVI, to możesz zakupić odtwarzacz z gniazdem HDMI i wtedy po zastosowaniu przejściówki Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników połączysz monitor poprzez interfejs cyfrowy. Pamiętaj jednak, że w tym przypadku Twój monitor musi posiadać złącze DVI.

Teoretycznie istnieje jeszcze możliwość podłączenia monitora (D-Sub) z odtwarzaczem DVD poprzez złącze SCART (EURO), a potrzebny do tego byłby przewód Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników, z tym, że w tym wypadku zaczynają się schody. Przede wszystkim taki przewód jest bardzo drogi, poza tym zarówno odtwarzacz DVD, jak i monitor muszą spełnić odpowiednie warunki: ten pierwszy musi nadawać sygnał w standardzie RGB, zaś monitor musi obsługiwać funkcję Positive Scan. Jeżeli jeden z tych warunków nie zostanie spełniony, monitor nie rozpozna sygnału nadawanego przez odtwarzacz DVD poprzez złącze SCART (EURO).



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości