telefon z android 7 sformatował microSD jak wrócić

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Chorzowiak

Użytkownik

Post22 sty 2019, 16:43

telefon Geotel z android 7
karta microSD Samsung 64 GB SDXC
Telefon sformatował kartę jako pamięć telefonu założył 2 partycje : android _meta(0) i android_expand(1) pierwsza 16 MB druga reszta.
Myślałem że zwrócenie jej windowsowi nie będzie problemem ale...od kilku dni walczę z: miniTool partition wizard, Activ Partition Manager, Aomei Partition Manager standard, Partition Guru, HDD low level format tool , Diskpart. Z desperacji użyłem nawet windowsowych systemowych narzędzi.
Nie powiodła się nawet próba usunięcia partycji pod ubuntu programem systemowym oraz Geparted.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Kontaktowanie:

Post23 sty 2019, 22:48

hmm ciekawe, a telefon nadal może ją obsługiwać?
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
leon1956

Ekspert

Post24 sty 2019, 05:19

Witam.
Spróbuj sformatować kartę w telefonie ale nie jako pamięć wewnętrzna.
Złośliwość jest podstawą wszelkiej znajomości i przyjaźni z osobnikami rodzaju ludzkiego . Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą .

Chorzowiak

Użytkownik

Post24 sty 2019, 05:46

Jak wymieniłem kartę na mniejszą spytał o tę poprzednią i była opcja "zapomnij" więc ją zapomniałem.

Po części prób formatowania włożyłem do telefonu - napisał ze karta wymaga sformatowania więc ją sformatowałem ale już nie jako wewnętrzną ale nośnik danych. Akcje wykonał wiec nie sprawdzając w telefonie założyłem ze teraz da się ją już obrabiać . Niestety uparcie karta jest GPT z 2 partcjami android... .

Niestety telefon chińczyk i próba uruchomienia go w trybie recovery kończy się menu z wiadomymi krzaczkami wiec nie wiadomo co wybrać .

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Kontaktowanie:

Post29 sty 2019, 22:29

Co do krzaków to trzeba by było poszukać filmików na YouTube co wybierają choć to ryzykowne
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

• Reklama

Wróć do „Problemy”