Wybór aparatu, kompakt lub lustrzanka do 1500

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
agnieszkaaa

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 15 mar 2009, 18:12

Wybór aparatu, kompakt lub lustrzanka do 1500

Post15 mar 2009, 18:20

Szukam dobrego aparatu, myślałam nad lustrzanką, ale może być też coś innego. Najbardziej zależy mi na jakości, gdyż częściej aparat potrzebny mi do portretów,ale robię tez krajobrazy, najlepiej gdyby był uniwersalny. Jednym słowem nie wiem kompletnie czego chce, na jakie funkcje patrzeć. Max. mogę za niego dać od 1500-2000 zł. Z góry dzięki za pomoc.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2009, 22:08 przez cosik_ktosik, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem tytuł

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Wybór aparatu

Post15 mar 2009, 18:38

Co do lustrzanki i jej uniwersalności. Wszystko fajnie, jakość super i szybko się uruchamia. Ale jej wadami są przede wszystkim mały zoom (góra 4x), ciężar, koszty dodatkowych akcesoriów. Standardowo dołączany jest dość słaby obiektyw kitowy (3x, 4x) o małym świetle (ciemny). Kupując lustrzankę trzeba mieć świadomość, że za lepszy obiektyw trzeba słono płacić. Przykładowo Nikonowski obiektyw stałoogniskowy 50 mm kosztuje około 500zł, ale 18-70 (4 krotny zoom) to 1400, 18-200 (11x) to już wydatek prawie 2500 zł.
No i czasami nie ma podglądu na żywo (w ekraniku), no ale ja w sumie nie potrafię fotografować z ekranu, lustrzanka to musi być tylko wizjer, a ekran do przeglądania fotek. W tańszych lustrzankach jest jeszcze inny problem, czasami dodatkowe akcesoria, typu grip na baterię są możliwe do kupienia, ale tylko dla droższych aparatów. I uwierz mi, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Ja kupiłem lustrzankę za 4000, a już wydałem na nią dodatkowe 3 tys. i jeszcze bym chciał parę rzeczy dokupić. Na szczęście jeszcze się czasami odezwie we mnie sknera albo jak to można powiedzieć resztki rozsądku.

Kompakty i hybrydy, mają wszytko na odwrót, gorsza jakość zdjęć, ale np zoomy do ściągania wiewiórki z kilometra. Wada, oczywiście wszystko na stałe przymocowane.

Tak, więc na co bardziej się nastawiać w propozycjach?
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

agnieszkaaa

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 15 mar 2009, 18:12

Re: Wybór aparatu

Post15 mar 2009, 20:26

Hmmm to teraz już zupełnie nie wiem... Szczerze myślałam o Lumixie G1, ale patrząc na cenę, jest dość wysoka. To może jakaś porządna cyfrówka??? Widziałam też dosyć dobre opinie o Panasonic Lumix DMC-FZ50, Sony Cyber-shot DSC-H9, Olympus SP-550 UZ, Pentax K-m to chyba tyle, na co patrzyłam.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Wybór aparatu

Post16 mar 2009, 11:50

Wg mnie kolejność była by taka i bym wybrał Panasonica:
1 Panasonic Lumix DMC-FZ50 test: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
2 Sony Cyber-shot DSC-H9 test: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
3 Olympus SP-550 UZ test: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Rankingi:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Co do Pentaxa, to on wyjdzie drożej niż 1500. Jaki obiektyw do tego?
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

agnieszkaaa

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 15 mar 2009, 18:12

Wybór aparatu

Post16 mar 2009, 14:08

Nie wiem teraz, czy mam się sugerować tym rankingiem... A to Pentaxa, może obiektyw 18-55mm, ale on nie będzie rewelacyjny... Proszę o zaproponowanie czegoś dobrego, bo sama już nie wiem ;p

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Wybór aparatu

Post16 mar 2009, 15:23

A może skusisz się na takie rozwiązanie: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Test: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Matryca Live Mos zamiast CCD, jak u Pentaxa.

E410 to prawie to samo co E510, a cena prawie o 300 zł wyższa niższa.
//EDIT
niższa
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

agnieszkaaa

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 15 mar 2009, 18:12

Wybór aparatu

Post16 mar 2009, 15:29

A jaka opinia o tym:Nikon CoolPix P90 ?? Bo przykuł moją uwagę, i wydaje mi się dosyć porządny...

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Wybór aparatu

Post16 mar 2009, 18:18

Nie znam P90, ale jeśli jest zrobiony na bazie P80, to w sumie można brać albo jego albo Panasonica. Ja wolę Panasonica, bo lubię mieć możliwość regulacji pierścieniami. P90, większy zoom, większy wyświetlacz LCD i to o cal, FZ50ma większy rozmiar matrycy (nie MPx) i obiektyw Leici, a co także ważne jaśniejszy obiektyw.

W sumie, to za tą cenę, będziesz zadowolona z każdego wyboru.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

agnieszkaaa

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 15 mar 2009, 18:12

Re: Wybór aparatu

Post16 mar 2009, 20:48

Ok czyli będę wybierać między tymi dwoma... Tylko podobno w Panasonicu, są jakieś szumy i nie wiem co o tym myśleć... Ale z drugiej strony nie jestem profesjonalistą, więc chyba nie będę tego widzieć... Dziękuję za pomoc ;)

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Wybór aparatu

Post16 mar 2009, 20:58

Tutaj są przykładowe zdjęcia: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Niestety szumy wg opinii pojawiają się przy ISO400, a tutaj brakuje stosownych zdjęć.

Ja jak kupuję coś do swojego aparatu, to zawsze idę do Media Markt i po krótkiej rozmowie sprawdzam co i jak. Radzę to samo zrobić. W zasadzie to jedyny sklep, gdzie znajdziesz w tym samym miejscu cały sprzęt, który poszukujesz.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

agnieszkaaa

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 15 mar 2009, 18:12

Wybór aparatu

Post16 mar 2009, 21:37

Czyli do Media Markt, i tam już wszystko zobaczyć :) Ale przynajmniej wiem, już cokolwiek co mogło by mi odpowiadać.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości