Panda Internet Security 2010

Napisz własną recenzję programu komputerowego
Regulamin forum
Posty w tym dziale wymagają zatwierdzenia. Komentarze prosimy zamieszczać na stronie głównej portalu. Osoby zainteresowane dodaniem swojej recenzji mogą to zrobić poprzez odpowiedni formularz znajdujący się pod tym adresem (formularz dostępny po zalogowaniu na stronie).
Awatar użytkownika
mateusXz

Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: 22 lut 2009, 20:32
Lokalizacja: Wyszków

Panda Internet Security 2010

Post21 mar 2010, 13:40

Panda Internet Security 2010

Obrazek

Producent: Panda Security SA
Witryna: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Cena: 155,00 zł
Posiadam klucz na roczną licencję, z okazji startu Windows 7.

Wymagania systemowe:

- Windows Vista, 7 (32 i 64-bit)
- Windows XP 32-bit
- Procesor: Pentium 300MHz (z użytkowania wynika, że lepiej min. 1.0GHz)
- RAM: 128MB bez TruPrevent, 512MB i więcej z TruPrevent
- Dysk: 275MB wolnego miejsca na dysku
- MS Internet Explorer 6.0 i wyżej
- Stacja dysków CD-ROM


Panda Internet Security 2010 - najnowszy produkt Panda Security, stworzony z myślą poprawy zasobożerności i stabliności programu.W skład programu wchodzi: Antivirus z technologią TruPrevent opartą na analizie behawioralnej, Firewall, Ochrona tożsamości, System wykrywania luk, Filtr antyspamowy, Technologia Cloud Computing (przetwarzanie w chmurze, co oferuje zwiąkszny poziom bezpieczeństwa) oraz opcjonalnie Moduł kontroli rodzicielkiej. Poza podstawowymi funkcjami, dostajemy kopię zapasową online o pojemności 2GB, na czas trwania licencji na program - w moim przypadku na okres 12 miesięcy.


1. Instalacja, interfejs użytkownika.


Instalacja programu przebiega praktycznie automatycznie. Nasza rola ogranicza się do wciśnięcia przycisku "Dalej".
W czacie instalacji program skanuje uruchomione procesy, po czym przechodzi do kolejnego etapu instalacji. Po pomyślnym zainstalowaniu programu, zostajemy poproszeni o ponowne uruchomienie programu. Po uruchomieniu program informuje o nieaktulanej bazie danych i zaleca natychmiastową aktualizację, przed czym prosi o aktywację.

Interfejs użytkownika, jest bardzo prosty, a najważniejsze informację zostają wyświetlone zaraz po otworzeniu go. Widzimy trzy różne kategorie: Zabezpieczenie, Konserwacja oraz Aktualizacje. Każda z nich odpowiada za co innego
i informuje o aktualnym stanie każdego składnika. Na górze znajdują się statystyki wykrywania oraz belki przenoszące nas w dalsze części interfejsu podzielone na: Staus, Skanowanie, Raporty, Kwarantanna oraz Usługi.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Główne okno programu

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Okno ustawień


2. Wykrywalność.


Panda Internet Security 2010 bardzo podniosła swoją wykrywalność. Zapewne dzięki technologi wykrywania w chmurze, jak i usprawnieniu silnika skanującego. W najnowszym teście AV-Comparatives Padna zajmuje 3 miejscu z wykrywalnością 99,2%, ale niestety wynotowała 47 fałszywych trafień, co dało jej końcową ocenę ADVANCED. Przeprowadziłem też własny test na paczce 622MB z 2896 zagrożeniami. Panda pozostawiła w paczce jedynie 104 pliki,
co daje 2792/2896 i wykrywalność na poziomie 96%.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Wykrywalność w teście AV-Comparatives

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Monit przy wykryciu wirusa


3. Typy i szybkość skanowania.

Panda podczas skanowania nie spowalnia komputera tak jak poprzednie wersje. Skanowanie odbywa się płynnie i bez żadnych zakłóceń. Program prócz standardowych technologi, używa także Cloud Computing, czyli piliki są analizowane także na serwerze Pandy. Wiele zagrożeń wykrywanych jest przez technologię TruPrevent, a następnie z poziomu kwarantanny można je wysłać do Panda Security. Szybkość również została usprawniona w stosunku do poprzenich wersji. Pełne skanowanie systemu, na którym znajduje się 25GB danych zajęło niecałe 25 minut. Według test
AV-Comparatives Panda również, pod względem skanowania znajduje się na 3 miejcu z szybkością 17,1MB/sec. Program oferuje nam 5 rodzajów skanowań: Skanuj cały komputer, Skanuj dysk twardy, Skanuj pocztę, Skanuj inne elementy oraz wykrywanie luk w systemie Windows. Razem z programem instaluje się Panda USB Vaccine, który zapobiega zarażeniu się wirusami przenoszonymi pamięciami zewnętrznymi (PenDrive itp.).

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Test szybkości skanowania w AV-Comparatives

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Rodzaje skanowania

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Skanowanie sytemu.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Panda USB Vaccine


4. Wykorzystanie zasobów i konserwacja.

Program uruchamia dokładnie 13 procesów, których ilość podczas aktualizacji wzrasta do 15. W stanie spoczynku, gdy Panda jedynie skanuje ruch sieciowy i pliki, które ściągam wynosi ok. 15MB. Nie jest to wiele jak na pakiet IS, jednak ilość procesów uruchamianych poraża swoją ilością. Panda aktualizauje się automatycznie. Sama sprawdza dostępność aktualizacji i pobiera je w razie sposobności z serwera.


Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Wykorzystanie zasobów


Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Aktualizacja


5. Podsumowanie.


Panda w nowej odsłonie nie jest już produktem jakim była kiedyś. Teraz na pewno nie można zarzuć jej dużego zapotrzebowania na pamięć operacyjną, co powodowało by "mulenie" komputera. Program godny polecenia osobom, które chcą mieć ochronę na dobrym poziomie i oprócz ochrony dostają również miejsce w sieci na swoje najważniejsze pliki, które potem mogą odzyskać w razie awarii komputera bądź systemu. Komunikaty i obsługa jest na tyle jasna, że każdy powinien sobie z nią poradzić.


Dziękuję za przeczytanie recenzji :-)
Pozdrawiam :-)
Mac OS X Snow Leopard :)

Awatar użytkownika
me@djohnsc

Administrator
Posty: 1223
Rejestracja: 22 lis 2008, 19:28
Lokalizacja: Śląsk

Panda Internet Security 2010

Post21 mar 2010, 14:23

Bardzo fajnie napisana recenzja ;) Pamiętam jak kiedyś Panda mi strasznie muliła, wywarła na mnie złą opinię. Po Twojej recenzji i zamieszczonych screenach widzę, jak wszystko się zmieniło. Widzę, że interfejs przejrzysty, nowoczesny i intuicyjny. Sądząc po pierwszym obrazku - okno główne programu - najważniejsze opcje są dostępne po wejściu w te okno i nie trzeba zagłębiać się gdzieś strasznie aby coś ustawić konkretnego.

Wykrywalność jak widać jest na wysokim poziomie co jest dużym plusem - myślałem że będzie gorzej. Dużo procesów uruchamia ta Panda, jednak zużycie zasobów jest nawet niskie - jak piszesz.

Faktem jest, że ta wersja prezentuje się bardzo fajnie. Tak jak pisałem, kiedyś miałem złą opinię co do Pandy ale na dzień dzisiejszy uważam, że jest dużo lepiej. Co do ceny jak sprawdzałem jest porównywalna do konkurentów więc jest ok.  • Reklama

Wróć do „Moja recenzja programu”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość