Internet na laptopie źle działa

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
infernus

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 16 lut 2011, 14:01

Internet na laptopie źle działa

Post10 sty 2014, 20:00

Witam

Opiszę najpierw sytuację. Mam Router Netgear JNR1010 i do niego podłączony kablem komputer PC i laptop Lenovo G580 (Windows 7 64-bit) po wifi. Wszystko działało dobrze przez ok. rok. Teraz na laptopie po pewnym czasie przestaje działać internet. Nie ładują się żadne strony tylko widać białe tło. Na ikonie zasięgu wifi nie pokazuje żadnych nieprawidłowości. Wykonując w tym czasie polecenie ping w cmd uzyskuje się połączenie. Sytem był wgrywany na nowo i dalej jest to samo. Zmiana przeglądarki też nic nie dała. Ponadto sprawdziłem programem inSSIDer, czy sygnał wifi nie jest zagłuszany, ale wszystko było ok. Internet na komp. stacjonarnym zawsze działa dobrze.

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Internet na laptopie źle działa

Post10 sty 2014, 20:29

Wpisywaleś na próbę jakies dns?

infernus

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 16 lut 2011, 14:01

Internet na laptopie źle działa

Post11 sty 2014, 09:21

Nie, ale teraz to przetestuję.

Edit:
Zmiana dns nic nie dała. Moja matka zaobserwowała pewną rzecz. Internet przestaje działać po wyjściu z naszej klasy i po graniu w tamtejsze gry. Gdy ojciec używał stron typu wp, onet, allegro to wszystko działało normalnie.

Awatar użytkownika
Lena

Globalny Moderator
Posty: 4554
Rejestracja: 10 lut 2009, 19:42
Lokalizacja: Sz-n

Internet na laptopie źle działa

Post11 sty 2014, 11:23

No to najpierw prosty test. Gdy przestanie działać, wyłącz i włącz kartę sieciową w menedżerze urządzeń. To pozwoli zobaczyć czy to karta i jej ustawienia czy też nie.

infernus

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 16 lut 2011, 14:01

Internet na laptopie źle działa

Post11 sty 2014, 19:51

Okazało się, że program antywirusowy po pewnym czasie tak bardzo obciążał komp., że strony ładowały się bardzo długo. Zmiana na inny pomogła.



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość