WIFI - TP Link

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
henr

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 24 sty 2014, 13:58

WIFI - TP Link

Post24 sty 2014, 17:03

Nie mając doświadczenia, podłączyłem router intuicyjnie w jednej pozycji /reszta zgodnie z podpowiedziami kreatora/. Zamiast WLAN ustawiłem WIFI. Zdefiniować grupę WLAN mogę w każdej chwili poprzez moje konto. Jednak metoda WIFI była dla mnie wygodniejsza, szybsza. Poza tym, na piętrze co chwilę jakieś nowe urządzenie i dla mnie dodatkowa robota. Mieszkamy w domu jednorodzinnym, parter - komputer stacjonarny i router, piętro – laptop. Hasło do konta zmienione. Parametry łącza bardzo dobre, ale na piętrze zrywanie Internetu /są dni bezproblemowe/. Na laptopie sygnał 4 lub 5 kresek. Ostatnio na laptopie odhaczyłem oszczędzanie energii na głównym koncentratorze USB i karcie sieciowej, aby problem usunąć. Za wcześnie, aby coś powiedzieć.
Pytania
1. Czy tak może pozostać /bez żadnych konsekwencji - np. jakość sygnału/? Być może należy coś jeszcze zrobić.
2. Wnuk na laptopie skonfigurował sieć domową. Jeżeli nie będzie udostępniania plików, czy to jest konieczne do korzystania z Internetu?
3. Po zainstalowaniu routera, w połączeniach lokalnych /komputer na parterze/ pokazuje szybkość 100 Mb/s, a faktyczna to 10 do 11 Mb/s. Jak to naprawić?
4. Czy zrywanie Internetu na laptopie ma związek z faktem, że w routerze ustawione jest WIFI, w komputerze na parterze brak sieci domowej, a w laptopie ustawiona sieć domowa?
5. Jakim programem można sprawdzić poprawność zainstalowania routera? Na parterze win xp, piętro win 7.

Awatar użytkownika
lewy

Ekspert
Posty: 1462
Rejestracja: 15 gru 2009, 11:10

WIFI - TP Link

Post24 sty 2014, 17:47

ad 2, nie, w żadnym wypadku
ad 3. to zależy od jakości połączenia, WiFi ma to do siebie, że gubi pakiety, bardzo mocno gubi. Problem narasta przy słabym połączeniu. Poza tym, 100 mega to router, a łącze do Internetu?
ad4 Raczej nie
ad 5, routera nie instalujesz, to tylko konfiguracja. Skoro chodzi, to problemem jest samo połączenie

ad1. Można spróbować przenieść router, nachylić antenkę w kierunku odbiorników. Ewentualnie jak antena odkręcana to zmienić na panelową.



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość