Nagła awaria laptopa. Ciemny ekran, dioda dysku nie świeci

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
Awatar użytkownika
greh

Globalny Moderator
Posty: 2879
Rejestracja: 24 sty 2009, 17:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Nagła awaria laptopa. Ciemny ekran, dioda dysku nie świeci

Post04 maja 2020, 18:28

Cześć i czołem... ;)

Pewien problem z laptopem. Dziś normalnie korzystałem z jednego ze swoich laptopów. Po zakończeniu pracy, wykonałem normalne czynności zmierzające do jego wyłączenia, czyli Start---> Zamknij. Po jego wyłączeniu, zamknąłem pokrywę. Nieco później chciałem coś zrobić, bo coś mi się przypomniało, ale tutaj ZONK. Ekran ciemny, dysk nie pracuje (nie świeci ani nie miga dioda z dysku). Zanim zauważyłem, że nie świeci dioda, obstawiałem uwaloną matrycę. W związku z tym podłączyłem lapka po HDMI do telewizora, ale niestety, podobnie ciemność a na TV komunikat BRAK SYGNAŁU. Obstawiam, że problem może być jednak z dyskiem. Macie może jakieś pomysły, które mogłyby pomóc?

Od razu mówię, że laptop nie upadł, nie został także w ostatnim czasie zalany.

Proszę o pomoc.
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Zignorowanie PW od moda powoduje chorobę, zwaną żółtaczką.
Ludzie! Piszcie po polsku. Jest różnica czy robisz komuś ŁASKĘ, czy LASKE.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Nagła awaria laptopa. Ciemny ekran, dioda dysku nie świeci

Post04 maja 2020, 22:17

Nie wiem co to za laptop, ale dioda zasilania by świeciła, nawet przy awarii dysku. Ja na acerze spróbowałbym wpierw odpiąć zasilanie, wyjąć baterię, potem po kilku minutach włożyć baterię, podpiąć zasilanie i włączać. Gdy wyskoczą opcje uruchamiania, to będzie już dobrze.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
greh

Globalny Moderator
Posty: 2879
Rejestracja: 24 sty 2009, 17:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Nagła awaria laptopa. Ciemny ekran, dioda dysku nie świeci

Post05 maja 2020, 06:33

Acer eMachines E642G - domyślam się, że nic porywającego, ale rolę maszyny do pisania spełniał dobrze.

Zasilanie oczywiście odpięte, bateria (aku) wyjmowane kilkukrotnie, podpinane zasilanie zarówno z włożonym aku, jak i bez niego. Niestety nic nie wyskakuje, zarówno boooscreen, jak i jakiekolwiek błędy. Ekran ciemny, jak noc bezgwiezdna... Na priv, jeśli pozwolisz, mogę wysłać link do forum, gdzie trwa już dość długa dyskusja, by jej po prostu nie powielać tutaj. ;)
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Zignorowanie PW od moda powoduje chorobę, zwaną żółtaczką.
Ludzie! Piszcie po polsku. Jest różnica czy robisz komuś ŁASKĘ, czy LASKE.



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości