Drukarka HP deskjet f4580 i ubuntu

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
ceska

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 18 sie 2010, 14:20

Drukarka HP deskjet f4580 i ubuntu

Post18 sie 2010, 14:22

Znajomy przekonal mnie do zainstalowania ubuntu wiec sporbowalam.
Mam wersje 9.04 i jest problem bo mam drukarke HP sporo dokumentow do wydrukowania i nie moge nic wydrukowac.
Wie ktos jak uruchomic HP deskjet f4580 pod ubuntu?
Moze poda ktos jakas instrukcje jak sprawic zeby to wreszcie dzialalo.
Jestem zielona to moj drugi kontakt z ubuntu i nie wiem co gdzie jest ten ubuntu jest zupelnie inny system jak windows.

Awatar użytkownika
stilio

Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: 19 gru 2009, 22:25
Lokalizacja: localhost

Drukarka HP deskjet f4580 i ubuntu

Post18 sie 2010, 15:45

Już pisałem luknij na to http://www.hotfix.pl/instalacja-sterownika-hplip-dla-drukarek-hp-linux-a265.htm

Pamiętam że ubuntu nie ma tego drivera wgranego więc trzeba instalować przez apt-get jak jest w repo lub ręcznie jak w tym tutku pokazano.

ceska

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 18 sie 2010, 14:20

Drukarka HP deskjet f4580 i ubuntu

Post18 sie 2010, 17:07

Tylko nie wiem czy instalacja hplip cos pomoze jak nie dziala drukowanie? Drukarka jest wykryta nawet strona testowa dziala tylko nie moge nic wydrukowac z openoffica.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Drukarka HP deskjet f4580 i ubuntu

Post18 sie 2010, 18:51

Dokładnie tak, hplip obsługuje całą serię drukarek 45xx więc na pewno obsłuży i Twoją. Zainstaluj zgodnie z poradnikiem, w razie jakichkolwiek problemów śmiało pisz a postaramy się pomóc, tylko nie zapomnij dokładnie opisać problemu.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

ceska

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 18 sie 2010, 14:20

Drukarka HP deskjet f4580 i ubuntu

Post21 sie 2010, 11:11

Dzięki już drukarka działa zainstalowałam hplip ręcznie z instrukcji stilio.

Teraz mam inny problem nie zawsze moge drukować jak przerwie drukowanie to później nie moge nic wydrukować klikam drukuj ale nic sie nie dzieje resetowanie drukarki nie pomaga trzeba coś w systemie zresetować?

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Drukarka HP deskjet f4580 i ubuntu

Post21 sie 2010, 14:52

Możesz zresetować bufor wydruku (kolejkę wydruku) przez cups.

1) Uruchom przeglądarkę, w pasku adresu wpisz:

Kod: Zaznacz cały

localhost:631


2) Przejdź na zakładkę Zadania i kliknij Wszystkie zadania lub Aktywne zadania

3) Obok każdego wpisu dostępna jest opcja Anuluj zadanie, jeżeli chcesz usunąć dokument z kolejki wydruku wskaż tę opcję. Pojawi się okno autoryzacji, wpisujesz hasło root'a.

4) Jeżeli nie chcesz każdorazowo wpisywać hasła, zezwól innym użytkownikom na modyfikowanie kolejki. Przejdź do Administracja ==> Ustawienia serwera i zaznacz opcję "Zezwolenie użytkownikom na anulowanie każdego zadania", kliknij Zmień ustawienia.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

ceska

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 18 sie 2010, 14:20

Drukarka HP deskjet f4580 i ubuntu

Post24 sie 2010, 21:59

Dzięki za pomoc już wszystko dziala.



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości