Instalacja windows XP na Fujitsu Siemens Amilo pi 2540

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
sdcamel

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2009, 14:37

Instalacja windows XP na Fujitsu Siemens Amilo pi 2540

Post11 maja 2009, 14:48

Witam
Nie wiem czy był poruszany ten temat a jeśli tak to przepraszam że jeszcze raz go poruszam
Posiadam Laptopa Fujitsu Siemens Amilo pi 2540 z systemem operacysjnym Windows Vista Basic
Chciał bym zainstalować Windowsa XP Profesional ale do końca nie wiem jak Czytałem na różnych forach i na niektórych się wypowiadali inni użytkownicy że trzeba zmienić opcję z serial SATA na IDE/ATA czy coś w tym rodzaju tylko w tym problem że u mnie nie ma żadnej takiej opcji. Pisali również że trzeba podczas instalacji XP dograć ręcznie sterowniki od płyty głównej tylko nie wiem skąd je wziąc ponieważ na stronie producenta nie ma takich sterowników
Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam Piotrek

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Instalacja windows XP na Fujitsu Siemens Amilo pi 2540

Post11 maja 2009, 15:00

Na początek zerknij na te tematy:
- KLIK
- KLIK
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

OBCY345

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 06 mar 2010, 22:20

Instalacja windows XP na Fujitsu Siemens Amilo pi 2540

Post06 mar 2010, 23:25

jest trochę zachodu gdyż należy zintegrować sterowniki do kontrolera dysku twardego z systemem operacyjnym jak to uczynić??
potrzebne programy
1 należny ściągnąć "Intel Matrix Storage Manager"
2 zainstalować jakiś program który wypali obraz płyty np Alkohol 120
3 zainstalować nLite
NA początek instalujemy Intel Matrix Storage Manager po instalacji w folderze docelowym programu znajdziemy folder "Driver" tam powinny się znajdować pliki aahci.cat, iaahci.inf, iastor.cat, iastor.inf, IaStor.sys, TXTSETUP.OEM. należy je skopiować cały katalog w inne miejsce np na pulpicie.Są to sterowniki które należny zintegrować z Systemem XP
INTEGRACJA
Uruchamiamy nLite wybieramy język Polski klikamy Dalej następna zakładka to Lokalizowanie instalacji Windows
w tym momencie wkładamy do napędu płytę Xp którą chcemy zainstalować na laptopie i poprzez przeglądaj wskazujemy napęd z płytą program poprosi nas abyśmy wskazali folder docelowy tzn tam gdzie chcemy wrzucić przerobionego Windows, wiec tworzymy folder np. na partycji D pod nazwą np "XP przerobiony" w tym momencie program zacznie kopiować pliki instalacyjne XP do wskazanego przez nas katalogu postęp kopiowania będzie widoczny na pasku
po skopiowaniu systemu klikamy dalej i w następnej zakładce "ustawienia" nic nie robimy dochodzimy do zakładki "wybór zadań" tu zaznaczamy "Zintegruj" zaznaczamy "sterowniki"oraz "utwórz" zaznaczamy Boot-owalny obraz ISO klikamy dalej przechodzimy do zakładki "sterowniki" klikamy dodaj i wykazujemy folder z plikami który uprzednio przenieśliśmy na pulpit wskazujemy iaahci.inf klikamy ukaże się nam lista sterowników musimy wybrać te które pasują do naszego laptopa więc zaglądamy do menadżera urządzeń i rozwijamy plusem "kontrolery IDE SATA/ATAPI i tam znajdziemy nazwę naszego kontrolera zaznaczamy w okienku ze sterownikami taką samą nazwę jak w menadżerze urządzeń i klikamy dalej teraz rozpocznie się proces integracji wybranych przez nas sterowników z systemem Xp po czym pozostaje nam utworzyć obraz przerobionego XP i wypalić płytkę no Alkoholem 120
tak przerobionym Windowsem instalujemy XP na naszym laptopie
Starałem się jak najprostszym językiem opisać proces integracji sterowników z XP mam nadzieje że się komuś przyda
Jakby ktoś potrzebował pomocy w tym temacie piszcie na meila
****@wp.pl
Powodzenia !
Ostatnio zmieniony 06 mar 2010, 23:25 przez cosik_ktosik, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunąłem mail co by Ciebie spamBoty nie dopadły



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości