Sterowniki znajdziesz na stronie producenta danego podzespołu, zwykle dostarczane w formie multi instalatora. Dla kart WiFI wystarczy zdobyć odpowiednie firmware i skopiować np. do katalogu /lib/firmware/ (w zależności od dystrybucji). Ogólnie jak będziesz mieć jakieś problemy mogę pomóc więc śmiało pisz.
Na początek proponuję jakąś łatwiejszą dystrybucję Ubuntu lub OpenSuse, później możesz przerzucić się na coś bardziej wymagającego. Jeżeli Masz dużo czasu i chęci do nauki możesz od razu wybrać Debiana lub Fedorę, tylko nie zniechęcaj się początkowymi trudnościami

W przypadku Debiana i Fedory będzie trzeba troszkę popracować, aby system był w 100% dopasowany. Dużą rolę odgrywa też wybór środowiska graficznego, dla początkujących w sam raz jest Gnome lub KDE. W przypadku tych dwóch środowisk można całkowicie zmienić ich wystrój czyniąc z Linuksa niemalże Windows 7.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkownikówNa stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!
Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google
»» kontakt<małpa>techformator.plW sprawach IT nie pomagam na PW