Tutaj znajdziesz wszystkie informacje o kodach i jak naprawić te błędy
Błędy systemu Windows (kody BSOD)Kody: 0x000000D1 błąd powoduje i8042prt.sys czyli systemowy sterownik od myszki i klawiatury
0x0000008E,
0x000000C2 błąd powoduje plik RT61.sys (nie wiem od czego jest)
0x0000008E => win32k.sys - znów chodzi o klawiaturę i/lub myszkę
0x0000007F
Podsumowując:
Ogólnie błąd powodują sterowniki.
Zrób:
1. Wejdź do BIOSu i załaduj ustawienia domyślne (Load Bios Defaults), następnie załaduj ustawienia zoptymalizowane (Load Setup Defaults).
2. Wykonaj komendę chkdsk /F /R =>
http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=123. Sprawdź dysk twardy na obecność bad sektorów oraz jego SMART. Więcej na ->
viewtopic.php?f=22&t=304. Sprawdź pamięć programem diagnostycznym
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkownikówściągasz, wypakowujesz plik ISO. Nagrywasz go na płytę, w Nero opcja Nagraj obraz na dysk. Potem uruchamiasz na nowo komputer bootując go z płyty (w biosie ustaw: okno Advanced Bios Features->First Boot Device ustaw na CD/DVD).
Memtest się włączy z płyty. Jeżeli po dojściu do 100% i pojawieniu się w tabelce w polu Pass liczby 1, nie będzie błędów (error=0), to pamięć będzie dobra.
5. Wykonaj gruntowne testy całego sprzętu.
Według kolejności wszystko najlepiej.