Przywracanie systemu popsute.

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22700
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Przywracanie systemu popsute.

Post06 kwie 2010, 01:18

Popsuło mi się przywracanie systemu. Jak klikam prawym przyciskiem właściwości na Mój komputer, to tam nie ma przywracania systemu. Jak je próbuję uruchomić w inny sposób, to pojawia się informacja, że przywracanie systemu nie może chronić kompa i że mam go zrestartować i ponownie je włączyć. Nie wiem kiedy ono się popsuło. Ostatnim programem, jaki zainstalowałam, jest przeglądarka Aw2 Explorer, nie sądzę, że ona coś zepsuła, chociaż to jest możliwe, bo po jej instalacji musiałam zrestartować kompa i po ponownym uruchomieniu włączył się instalator Windows i poinformował, że nie ma jakiejś tam instalki. Naprawdę nie wiem, kiedy popsuło się przywracanie systemu. Zainstalowałam też Spy Emergency, ale wtedy przywracanie systemu jeszcze działało. Czy instalka przeglądarki mogła coś uszkodzić? Jak naprawić przywracanie systemu? W grę na razie nie wchodzi reinstalacja systemu, bo mój brat jeszcze mi nie dał płyty z instalką systemu. (Mówił, że ją zgubił. :( ) Od niego mam nowszego kompa. Ostatnia dobra znana konfiguracja nie pomogła. Jak mam naprawić przywracanie systemu? :mrgreen: Komp dobrze działa, z wyjątkiem tego popsutego przywracania systemu. Włączenie i wyłączenie tej usługi nic nie dało. Jak chciałam je uruchomić, z poziomu usług, to pojawiła się informacja, że nie można go uruchomić i jest błąd 5: odmowa dostępu.

Szukałam w internecie i znalazłam dwa sposoby naprawy tego problemu:
1. Z prawokliku na C:\WINDOWS\inf\sr.inf wybrać Instaluj
Jak poprosi o miejsce plików wskazać albo C:\WINDOWS\ServicePackFiles albo CD w napędzie. (Nie udało się. :( )
2. Proszę skoczyć do folderu funkcji Przywracania systemu C:\System Volume Information i znaleźć plik drivetable.txt zmienić mu nazwę na drivetable.old i zresetować kompa. Sprawdzić czy ta akcja przywróciła zakładkę Przywracania.

(Nie wiem, jak uzyskać dostęp do tego folderu. :mrgreen: )
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Przywracanie systemu popsute.

Post06 kwie 2010, 01:27

Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22700
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Przywracanie systemu popsute.

Post06 kwie 2010, 02:06

Próbowałam też naprawić przywracanie systemu, edytując rejestr.
1) Uruchom Rejestr Systemu np. Start>Uruchom> regedit
2) Zanim przystąpimy do jakiejkolwiek modyfikacji rejestru, musimy(warto byłoby) wykonać kopie rejestru gdyż to najbardziej elastyczne jaki i DELIKATNE narzędzie w Windowsie. Aby to zrobić należy rozwinąć zakładkę Plik>Eksportuj>(teraz pojawia się okno zapisu).
3) Teraz gdy mamy to zrobione otwieramy klucz : HKEY_LOCAL_MACHINE>SOFTWARE>
Microsoft>Windows NT>CurrentVersion>SystemRestore
4) Jeśli po prawej stronie okna widzimy wartość Disable, podwójnie na nią klikamy. Jak jej nie ma to musimy ją utworzy : prawy przycisk myszy>nowy>Wartość DWORD. Nazwij ją Disable, następnie ją otwórz i wpisz wartość 0 i kliknij OK.
5) Będziemy musieli wprowadzić jeszcze jedną zmianę, mianowicie otwieramy klucz :
HKEY_LOCAL_MAHINE>SYSTEM>CurrentControlerSet>Services>
6) Po prawej szukamy wartości Start, jeśli jej nie ma zasada jest taka sama jak w punkcie [4] tyle że dotyczy Start.
Potem otwieramy ją i wpisujemy wartość 0


Czy to dobra metoda? Nic nie dała. W zasadzie w rejestrze nie musiałam nic zmieniać, były wpisane tamte wartości. :mrgreen: Na szczęście nic nie zepsułam.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Przywracanie systemu popsute.

Post06 kwie 2010, 05:50

1) Uruchom Opcje folderów (Start => Uruchom => control folders)
2) Włącz pokazywanie ukrytych plików i folderów
3) Przejdź do C:\Windows\Inf
4) Odszukaj plik sr.inf
5) PPM na nim => Zainstaluj
6) Zrestartuj komputer
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22700
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Przywracanie systemu popsute.

Post06 kwie 2010, 18:15

Rokko, wcześniej próbowałam tej metody i się nie udało. :( Niby instalacja się udało, ale przywracanie systemu się nie naprawiło. :( W trybie awaryjnym też się nie udało. Dziś, w trybie awaryjnym, zmieniłam właściwości folderu System Restore, aby stał się dla mnie dostępny i szukałam tam pliku drivetable.txt i chciałam jego nazwę zmienić na: drivetable.old, ale tego pliku tam nie było. Naprawdę nie wiem, od kiedy nie działa przywracanie systemu. Zainstalowałam niedawno Spy Emergency, coś tam usunął, ale te rzeczy przywróciłam i nic się nie zmieniło. Komp na razie dobrze działa, szybko się uruchamia i zawiesza się rzadziej niż kiedyś. Na ogól, jak zainstaluję jakiś nowy program i wszystko dobrze działa, to tworzę kontrolny punkt przywracania systemu.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Przywracanie systemu popsute.

Post06 kwie 2010, 18:25

Ok, czy możesz zrobić prosty test?

Utwórz nowe konto użytkownika, przypisz go do grupy administratorzy, zaloguj się na nie i sprawdź czy zakładka jest na swoim miejscu.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22700
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Przywracanie systemu popsute.

Post06 kwie 2010, 18:59

Rokko, zrobiłam tak, jak poradziłeś i nadal klops. :(


Czy ma znaczenie fakt, że jakiś czas temu (z tydzień lub krócej) Firefox się sam uwstecznił, musiałam go zaktualizować i od nowa zainstalować prawie wszystkie wtyczki? Mój antywirus nic nie wykrył, ani mbam (w czasie szybkiego skanowania).
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Przywracanie systemu popsute.

Post06 kwie 2010, 19:25

OKi, teraz już coś więcej wiemy.

Firefox się sam uwstecznił

Nie wiem jak to w ogóle możliwe jest, aby samo coś takiego się zadziało ale cóż... Nie powinno to mieć wpływu na element o którym mowa w poście przewodnim.

=========================
1)
Uruchom Edytor Zasad Grupy, Start => Uruchom => gpedit.msc
Computer Configuration (Konfiguracja komputera) => Administrative Templates (Szablony administracyjne) => System => System Restore (Przywracanie systemu)
2x LPM na Turn off System Restore (Wyłącz przywracanie) => zakładka Setting (Ustawienia) => zaznacz Disable (Wyłączone)
następnie 2x LPM na Turn off Configuration (Wyłącz konfigurację) => zakładka Setting (Ustawienia) => zaznacz Disable (Wyłączone)

Zrestartuj komputer.

2) Jeżeli pierwsza metoda nie pomoże to coś nie tak może być w polityce zabezpieczeń lub plikami systemowymi. Wpierw uruchom kontroler plików systemowych, który przywróci wszelkie oryginalne pliki systemowe
Start => uruchom => cmd
sfc /scannow
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22700
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Przywracanie systemu popsute.

Post06 kwie 2010, 19:39

Piszę w uruchom: gpedit.msc i pojawia się komunikat, że system Windows nie może odnaleźć tego pliku. Szukałam tego pliku na dysku C i go nie wykryłam.

Co do przywracania plików, to na razie nie mogę tego zrobić, bo mój brat nie dał mi jeszcze płytki z instalką Windowsa. (Od niego mam tego kompa i starszego.)
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Przywracanie systemu popsute.

Post06 kwie 2010, 19:58

w xp home gpedit.msc jest niedostępny

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Przywracanie systemu popsute.

Post06 kwie 2010, 20:57

Piszę w uruchom: gpedit.msc i pojawia się komunikat, że system Windows nie może odnaleźć tego pliku. Szukałam tego pliku na dysku C i go nie wykryłam.

Pewnie Masz system nie Professional ;) W wersjach Home nie ma przystawki Edytora Zasad Grupy. Trzeba to inaczej rozwiązać i pobawić się trochę w rejestrze.

Pobierz ten fix rejestru i zaaplikuj go. Następnie zrestartuj komputer.

EDIT:
Sorki, załącznik zaktualizowałem, w poprzednim błąd był.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22700
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Przywracanie systemu popsute.

Post23 kwie 2010, 23:38

Rokko, jednak się udało. Po którymś restarcie. :D (Komp się zawiesił i go wyłączyłam.) Nawet nie wiem, kiedy to się naprawiło, dzięki Tobie. :D

Aha, zainstalowałam znowu tamtą przeglądarkę, jak przywracanie systemu było popsute, czy to ona zawiniła? Czy to po prostu był przypadek?

-- 16 kwi 2010, 00:35 --

Przywracanie systemu popsuło się po tym, jak kompa przeskanowałam Spy Emergency. Ten program, ponoć usunął szkodniki i kazał zrestartować kompa. Jak zrestartowałam kompa, przywracanie s. znów było popsute. Nie pomogło to, że przywróciłam to, co tamten program usunął. Nigdy więcej nie zainstaluję tego badziewia. :evil:

Rokko, próbowałam znów naprawić przywracanie systemu, tak jak ostatnio, dzięki wpisowi do rejestru, który przygotowałeś wcześniej, ale na razie nic z tego. Może w końcu samo się naprawi, po którymś restarcie. Jednak się nie naprawiło. :(

Dodane: 17 kwietnia 2010.

Zainstalowałam od nowa sr.inf, ale to nic nie pomogło. Dodałam do rejestru dane, które wcześniej przygotował rokko. (Bardzo mi wtedy pomogłeś, rokko. :) ) Włączyłam checkdisk i on wykrył brak stabilności danych na dysku D i coś tam naprawił. Próbowałam uruchomić konsolę odzyskiwaniu systemu, zainstalował ją ComboFix, ale pojawił się komunikat, że jakiś tam plik, jest skompresowany. Próbowałam włączyć usługę przywracanie systemu, ale się nie udało. O mały włos nie zainstalowałam jakiegoś programu, który miał przywracać system i on się spytał, czy wyłączyć przywracanie systemu, szybko anulowałam tą instalację. Komp na razie dobrze chodzi. Już nigdy więcej nie zainstaluję Spy Emergency, może to nie do końca wina tego programu, że popsuł przywracanie systemu, ale nawet, jak go źle użyłam, to nie powinien nic uszkodzić.

-- 23 kwi 2010, 23:38 --

Mój brat dał mi w końcu płytkę z instalką Windowsa. Próbowałam zainstalować sr.inf, ale się nie udało. :( Nie chcę robić reinstalacji systemu, bo na razie wszystko działa dobrze. Nie chcę stracić tych kilku programów z Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników, w tym jednego programu radiowego. :(
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Przywracanie systemu popsute.

Post24 kwie 2010, 06:31

Próbowałam zainstalować sr.inf, ale się nie udało

Wykonywałaś to na koncie należącym do grupy Administratorzy?

Jeżeli nie przejdź na konto "Administrator" lub uruchom przystawkę lusrmgr.msc lub aplet nusrmgr.cpl z uprawnieniami admina (z użyciem runas).

Start => Uruchom => cmd
runas /user:nazwa_kompa\administrator lusrmgr.msc

Dodaj obecnego użytkownika do grupy adminów.

Nie chcę stracić tych kilku programów z Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Na to też jest sposób opisany tutaj

Kod: Zaznacz cały

http://bezplatny.net/giveaway_of_the_day_bez_czasowych_ograniczen.html

W większości przypadków wystarczy eksportować do pliku klucz rejestru odpowiedzialny za przechowywanie informacji o licencji.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22700
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Przywracanie systemu popsute.

Post24 kwie 2010, 22:06

Rokko, próbowałam zainstalować sr.inf, jako admin, ale to nic nie dało- robiłam to też w trybie awaryjnym. Zainstalowałam sr.inf, ale przywracanie systemu jest wciąż popsute. :(

Wiem, jak usunąć czasowe ograniczenia z programów z giveaway, ale to nie działa wstecz, jeden fajny program, by mi przepadł. Poza tym mój brat, na razie dał mi płytkę tylko z instalką systemu.

Swego czasu robiłam backupy rejestru, ale chyba na nic się zdadzą. Myślę, że mam sknocony rejestr, ale przy użyciu Spy Emergency nie usunęłam nic, co mogło popsuć przywracanie systemu. Ten program usunął wiry i felerne wpisy w rejestrze i kazał ponownie uruchomić kompa. Ja zamiast to zrobić, wpierw wyłączyłam przywracanie systemu, a potem nie można było go włączyć. Mam takie odruchy, że jak komp dobrze działa, to przed jego wyłączeniem tworzę kontrolny punkt przywracania systemu. Aha, przywróciłam wszystko to, co usunął Spy Emergency, a potem go odinstalowałam.

Rokko, próbowałam przywrócić oryginalne pliki, ale to chyba nic nie dało. Czy powinien pojawić się jakiś komunikat, że jakieś pliki zostały przywrócone? :mrgreen: Już nie wiem, co mam zrobić, mam tylko płytę z instalką systemu, czyli na razie reinstalacja nie wchodzi w grę. :sciana: Mam nadzieję, że mój brat odda mi w końcu resztę płytek. I że ich nie zgubił. :(
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Przywracanie systemu popsute.

Post24 kwie 2010, 22:46

Standardowe procedury powinny pomóc czyli wykonane wpierw przywrócenie plików systemowych (jeżeli nie było komunikatu, nic nie było do przywracania), później przy wyłączonym oprogramowaniu antywirusowym lub HIPS instalacja sr.inf, inaczej mówiąc odbudowa kluczy rejestru, rejestracja bibliotek itd.

Sprawdź jeszcze usługi pokrewne, wymagane do prawidłowego działania przywracania systemu.

Start => Uruchom => services.msc
Odszukaj usługę Harmonogramu zadań i sprawdź jej stan, jeżeli jest wyłączona, zmień tryb uruchamiania na Automatyczny.

Zrestartuj komputer i sprawdź czy działa przywracanie systemu.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości