PRZYSPIESZ.PL

Informacje o najnowszych zagrożeniach i sposobach leczenia

PRZYSPIESZ.PL

Postprzez Luk@sz_root » 23 maja 2011, 17:18

Polski, fałszywy program, rzekomo "optymalizujący" system operacyjny.
Wykrywa nieistniejące błędy w rejestrze itd. oraz żąda rejestracji (co oczywiście również za tym idzie, jego kupna).
Sam ogólnie nie jest wirusem, i wirusów, malware, spyware etc. nie pobiera.

Interfejs programu jest dość rozbudowany, przez co sprawia wrażanie naprawdę wartościowego programu.

Uruchamia się podczas startu systemu.

Nazwa pliku instalatora: "setup_przyspiesz.exe".

Dane "firmy" (o ile można to tak nazwać).
SPEED Agencja Interaktywna
ul. Piłsudskiego 5
55-120 Oborniki Śląskie
Wrocław

Usuwanie:
Program widnieje w panelu dodaj/usuń programy.

Źródło: publikacja własna
We are Anonymous. We are Legion. We do not forgive. We do not forget.
Obrazek
Luk@sz_root

Ekspert

Kasa: 875.50
Blog: Zobacz Blog (3)
    Windows 7Firefox

PRZYSPIESZ.PL

Postprzez speed » 28 maja 2011, 12:27

Panie Łukaszu,

Jestem głównym programistą tego projektu i osobą odpowiedzialną za niego. Program analizuje parametry rejestru systemowego dotyczące kategorii wymienionych po analizie systemu. Celowo umieściliśmy w aplikacji możliwość podglądu wprowadzanych zmian (wartości "przed" i "po"). Proszę więc o dokładniejszą analizę i wypowiedź.

Program ponadto usuwa niepotrzebne tymczasowe pliki oraz usuwa z rejestru systemowego wpisy do nieistniejących już plików na dysku twardym. Program nie uruchamia się automatycznie po starcie systemu operacyjnego. W razie zainteresowania możemy udostępnić Panu testowy kod aktywacyjny w celu dokładnego przetestowania aplikacji. W tej sprawie proszę o kontakt mailowy. Jesteśmy otwarci na współpracę.

pozdrawiam serdecznie,
Przemysław Jarząb
SPEED Agencja Interaktywna
speed

Użytkownik

Kasa: 22.00
    Windows 7Firefox

PRZYSPIESZ.PL

Postprzez Luk@sz_root » 28 maja 2011, 16:17

W odpowiedzi na zadane przez Pana pytanie.

A więc:
1. Program nie oferuje wersji testowej na licencji typu trial.
2. Dlaczego program nie oferuje zapoznania się z usuwanymi kluczami rejestru, oraz usuwanymi plikami.
3. Program nie znajduje się w żadnym większym/zaufanym portalu w dziale oprogramowania.
4. Dlaczego program nie posiada własnej nazwy np. "Komputer speed+", lecz jedynie nazwę swojego adresu strony.
5. Dlaczego program na moim komputerze informuje o plikach w koszu i wpisach ostatnio otwieranych dokumentach które wyczyści, pomimo ich wcześniejszego wyczyszczenia.
6. Dlaczego program (np. na stronie) nie posiada własnego logo, a jedynie logo ikony komputer z systemów Vista/7, problem mały, a jednak.
7. Dlaczego w programie jest tak wiele bugów w interfejsie programu, jak np. nakładanie się czcionki w jego głównym oknie. Dla potwierdzenia podaję link do zrzutu ekranu.

8. Po co program zadaje pytania "Czy na pewno chcesz wyjść z aplikacji", typowe zagrania fałszywego oprogramowania. Jeśli użytkownik klika przycisk zamknięcia aplikacji, to znaczy, że jest tego pewien.
9. Program w dużym stopniu przypomina inne fałszywe programy tego typu, jak np.
Kod:
http://www.przyspieszkomputer.pl/

objęte specjalnie w znacznik /code/
Wraz z sekcjami "nasi zadowoleni klienci".
lub

Więcej nie będę wymieniał, gdyż nie ma to żadnego sensu.

Dalsze informacje wysyłam na e-maila.

Również pozdrawiam.
Obrazek
Luk@sz_root

Ekspert

Windows 7Firefox

PRZYSPIESZ.PL

Postprzez speed » 29 maja 2011, 12:44

Panie Łukaszu,

1. Nie mamy obowiązku oferować licencji typu trial. Jeśli użytkownik jest niezadowolony z naszego produktu to zgodnie z ustawą o handlu poprzez Internet zwracamy opłatę za program bez żadnej dyskusji. Dla Państwa informacji nie mieliśmy jeszcze takiej sytuacji.

2. W programie jest możliwość podejrzenia które klucze zostaną zmienione jak już pisałem. Można sprawdzić wartości "przed" i "po" zarówno przed procesem optymalizacji jak i po jego zakończeniu. W kwestii plików, które zostają usunięte - dziękujemy za informację - dołożymy starań aby taka funkcja znalazła się w podglądzie.

3. Program nie znajduje się w większych portalach z oprogramowaniem ponieważ taka jest polityka marketingowa firmy, która nie podlega dyskusji z mojej strony.

4. Program posiada nazwę "PRZYSPIESZ.PL" również z powodów czysto marketingowych. Jest łatwa do zapamiętania i jednoznacznie kojarzy się ze stroną internetową, która służy do dystrybucji programu.

5. Nie odnotowałem takiego przypadku. Proszę o więcej informacji na e-mail. Na pewno zajmiemy się problemem.

6. Program nie musi posiadać przecież własnego loga. Popracujemy nad nim skoro uważa Pan, że może to być problemem.

7. Tutaj proszę o więcej konkretnych informacji na e-mail. Również nie odnotowaliśmy takiego zachowania programu więc proszę o informację, w którym momencie bug wystąpił.

8. Bardzo wiele programów zadaje to pytanie (np. uTorrent, Skype). Uważamy, że nie jest to problem dla użytkownika.

9. Gdyby program był fałszywy, nie dyskutowalibyśmy tutaj i przede wszystkim nie pochwalilibyśmy się nazwą firmy na stronie przyspiesz.pl. Jesteśmy otwarci w kontaktach z naszymi klientami a opinie "zadowolonych klientów" są jak najbardziej prawdziwe.

Czekam również na wiadomość e-mail, o której Pan wspomniał. Dziękujemy za informacje, które zostały przekazane powyżej przez Pana jako eksperta tego forum. Żałujemy jednak, że nie chce Pan skorzystać z naszej propozycji otrzymania kodu aktywacyjnego i przetestowania wszystkich funkcji programu.

Pozdrawiam serdecznie.
speed

Użytkownik

Kasa: 22.00
    Windows 7Firefox

PRZYSPIESZ.PL

Postprzez Luk@sz_root » 29 maja 2011, 13:43

Witam
Odpowiedź do odpowiedzi.

1. Owszem, zgadzam się, że nie mają Państwo obowiązku aby udostępniać owy program na licencji typu trial, aczkolwiek przyznam, że użytkownicy bardzo by tego chcieli, i na pewno pomogło by to w promocji programu.
Ja również oferuję pewne usługi, i wszystko jest objęte 7dmio dniowym okresem próbnym.

2. Co do podejrzenia usuwanych kluczy rejestru - nie znalazłem takiej funkcji, lecz owszem jest możliwość zapoznania się z nanoszonymi zmianami w usługach.

3. OK, tak więc ten punk zostaje zamknięty, jeśli jest taka polityka marketingowa.

4. Tutaj radziłbym podjąć kroki, aby tę nazwę zmienić, myślę również, że dla niektórych użytkowników nazwa taka jest raczej trudniejsza, aniżeli łatwiejsza do zapamiętania.

5. Co do tego - informacje wyślę na e-maila.

6. Oczywiście, nie każdy produkt musi posiadać logo, ale znacząco podnosi to jego reputacje.

7. Również wyślę na e-maila.

8. W w/w programach takie pytanie przydaje się (uTorrent - zerwanie pobierania plików, Skype - rozmowy).

9. W pełni zgadzam się z tym. Nie podważam również autentyczności opinii klientów. Zaznaczam tylko, że jest wiele stron z owymi fałszywymi programami, które są łudząco podobne do Waszej strony.

Wiadomość e-mail wyślę, jeszcze w dniu dzisiejszym, mój adres e-mail to "admin@sitecreate.eu".
Nie napisałem również, że zrezygnuję z otrzymania kodu licencyjnego.

Życzę, aby program nadal rozwijał się bez żadnych komplikacji.
Zaznaczam, że nie chciałem bezpodstawnie uznać Waszego programu jako fałszywego, a tylko jako "wymagany do dokładniejszego przyglądnięcia się jemu".

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
Obrazek
Luk@sz_root

Ekspert

Windows 7Firefox

PRZYSPIESZ.PL

Postprzez dofrian » 08 lip 2011, 11:13

Drogi Panie Łukaszu,

doceniam Twoją wiedzę na taki temat... Aczkolwiek uważam, że taka funkcja jak podgląd procesu przed/po jest zbędna, a to dlatego, że większość ludzi jest początkującą osobą... Panie Łukaszu, Pan uważa, że to jest najważniejsza cecha programu bo Pan jest ekspertem i to by się Panu przydało... Natomiast skrypter kosztuje, i nie będą ludzie płacić więcej za program tylko dlatego, że Pan wymaga więcej od tej firmy... Ponadto można popracować nad logiem, ulepszyć znacznie stronę - lepiej skromniejszą, bo to bardziej przypomina uczciwą firmę.

Pozdrawiam.
dofrian

Użytkownik

Kasa: 21.00

PRZYSPIESZ.PL

Postprzez globus99 » 03 paź 2012, 21:19

E tamm..... A ja kodu dalej nie mam..
globus99

Użytkownik

Kasa: 21.00

PRZYSPIESZ.PL

Postprzez kominekl » 06 paź 2012, 20:11

globus99 napisał(a):E tamm..... A ja kodu dalej nie mam..

Nie licząc tego, że to stary temat to program ten to straszna ściema.
Kiedy komputery staną się twoim jedynym życiem, jedynym totemem odstraszającym klątwę nudy, wtedy prędzej czy później granica między tymi dwoma wymiarami zniknie i postacie z Błękitnej Pustki zaczną pojawiać się w Realu. Czasem są twoimi przyjaciółmi. A czasem nie.
kominekl

Ekspert

Kasa: 6,271.50
Blog: Zobacz Blog (10)
    Windows XPFirefox

PRZYSPIESZ.PL

Postprzez joobler » 28 gru 2012, 19:43

Miałam niestety ten program i długo nie mogłam się go pozbyć bo cały czas przy usuwaniu jakieś błędy mi się pokazywały, a na dodatek nie pamiętam żebym go instalowała kiedykolwiek...
joobler

Użytkownik

Kasa: 28.00

PRZYSPIESZ.PL

Postprzez kominekl » 30 gru 2012, 21:15

joobler napisał(a):Miałam niestety ten program i długo nie mogłam się go pozbyć bo cały czas przy usuwaniu jakieś błędy mi się pokazywały, a na dodatek nie pamiętam żebym go instalowała kiedykolwiek...

Czasem instaluje się, jako dodatek.
Kiedy komputery staną się twoim jedynym życiem, jedynym totemem odstraszającym klątwę nudy, wtedy prędzej czy później granica między tymi dwoma wymiarami zniknie i postacie z Błękitnej Pustki zaczną pojawiać się w Realu. Czasem są twoimi przyjaciółmi. A czasem nie.
kominekl

Ekspert

Kasa: 6,271.50
Blog: Zobacz Blog (10)
    Windows XPFirefox

• Reklama

Powrót do Zagrożenia i leczenie