Ciągłe BSOD ntoskrnl.exe+7cc80

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
jabar24

Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 18 kwie 2012, 09:47

Ciągłe BSOD ntoskrnl.exe+7cc80

Post18 kwie 2012, 10:14

Witam, jestem posiadaczem Windows7 64bit , od jakichś 2,3 miesięcy zaczęły się pojawiać BlueScreen'y (tak 1 ,2 razy dziennie , to zaraz po załadowaniu systemu , to znów po 3godz pracy).
Początkowo nie wiedziałem jak sie za to zabrać , robiłem format C , przywracanie obrazu z GHOST'a i przez jakieś 7-10dni był spokój (tak kilka razy , ),po czym znów BSOD'y.
Poczytałem trochę, i spisałem kody błędów z programiku BLUESCREENVIEW:

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Zauważyłem , że w każdym z tych 4 zrzutów , winny jest plik : ntoskrnl.exe+7cc80 - za co on odpowiada??

Wyczytałem na forum co oznaczają te błędy ,ale nie wiem jak się zabrać za jakąkolwiek naprawę :(

Wyczytałem również że można sprawdzić pliki zrzutu programem OTL - niestety u mnie nie chce się uruchomić, ale sprawdziłem programem DDS
podaję linki:

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny .

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2012, 22:31 przez cosik_ktosik, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zmiana tematu

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Ciągłe BSOD

Post18 kwie 2012, 11:40

jabar24 pisze:ntoskrnl.exe+7cc80 - za co on odpowiada??

To błąd jądra systemu, czyli nie wskazuje na żadną konkretną przyczynę.
Przyczyn może być wiele: błąd sterownika któregoś z podzespołów, błąd oprogramowania czy problem ze sprzętem.
Czasami przyczyna jest bardzo błaha, np. jakiś program działający w tle, który powoduje konflikt.

Podaj odczyt temperatur oraz wartości napięć z programu Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Otwórz program -> Komputer -> Czujnik

Te same wartości (głównie napięcie na linii +12V) spisz z BIOS-u z sekcji PC Health Status lub Hardware Monitor.

Jaki to w ogóle sprzęt ?
Z Aida64 spisz:
Komputer -> Podsumowanie:
- Nazwa płyty głównej
- Mikroukład płyty głównej
- Multimedia (karta dźwiękowa)
- Ekran (karta wideo)

Na próbę zamknij wszystkie programy działające w tle, które zainstalowałeś Ty, a więc: komunikatory, odtwarzacze audio / wideo, monitory systemu, akceleratory pobierania plików, nawet program antywirusowy oraz zaporę sieciową (firewall).
Po zamknięciu programów sprawdź czy BSOD-y pokazują się nadal.

Awatar użytkownika
jabar24

Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 18 kwie 2012, 09:47

Ciągłe BSOD

Post18 kwie 2012, 12:17

Witam, dzięki za szybką odpowiedź :) , więc tak:
temperatury z AIDA64 :
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Napięcia spisane z biosu:
VCORE - 1,268V
DDR-18V + 1,920V
*3,3V + 3,296V
*12V + 12,175V

Sprzęt - z AIDA64:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

z tym wyłączaniem programów to chyba nie sprawdzę, bo dziś o 7 rano był BSOD a potem po restarcie do teraz chodzi elegancko i wszystko mam powłączane , dodam że czasem zaraz po załadowaniu windy ,jak nic na kompie nie robiłem następował reset, a czasem podczas przeglądania stron , przy grach nie zauważyłem ,bo ogólnie mało gram na kompie

Dodam jeszcze że kolega doradził mi żebym zaktualizował sterownik do płyty głównej, tak też uczyniłem. Teraz zostaje czekać czy następny BlueScreen się pojawi.

Co jeszcze radzisz??

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Ciągłe BSOD

Post18 kwie 2012, 12:28

jabar24 pisze:ATI Radeon HD 4770 (512 MB)

jabar24 pisze:GPU Diode (MemIO) 60 °C (140 °F)
GPU Diode (Shader) 60 °C (140 °F)

Karta ma chłodzenie pasywne (sam radiator) czy aktywne (radiator + Wentylator) ?
Temperatura karty, jeżeli to temperatura w spoczynku, jest za wysoka.
Standardowa temperatura tej karty w spoczynku, to około 45'C.

Obciąż kartę programem Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników i sprawdź do jakiej wartości podniesie się temperatura.

Awatar użytkownika
jabar24

Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 18 kwie 2012, 09:47

Ciągłe BSOD

Post18 kwie 2012, 12:52

hm, po 4 minutach testu na niezmienionych żadnych parametrach w FURMARK'u, temp sie w miare ustabilizowały, tak sie przedstawiają:


Temperatury
Procesor 38 °C (100 °F)
Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 48 °C (118 °F)
Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 41 °C (106 °F)
GPU Diode (DispIO) 93 °C (199 °F)
GPU Diode (MemIO) 96 °C (205 °F)
GPU Diode (Shader) 104 °C (219 °F)
ST3500418AS [ TRIAL VERSION ]

Wentylatory
Procesor 1199 RPM
Procesor graficzny 62%

aha, karta moja ma radiator i wentylator i przez jakieś 3 , 3,5 minuty cały czas przyspieszał jak sie karta grzała (to przecież normalne :) od 32% do 62% , te temperatury są za wysokie :(
jak możesz to zapoznaj się z tym tematem na innym forum :
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Ciągłe BSOD

Post18 kwie 2012, 13:10

jabar24 pisze:GPU Diode (DispIO) 93 °C (199 °F)
GPU Diode (MemIO) 96 °C (205 °F)

Takie temperatury są niedopuszczalne na tej karcie.

jabar24 pisze:jak możesz to zapoznaj się z tym tematem na innym forum :
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

To raczej Ty powinieneś się z nim zapoznać, a co najważniejsze - zastosować się do przedstawionych tam porad ;)
Sprawdź stabilność mocowania systemu chłodzenia na karcie. Być może jest luźno zamontowane.
Przeczyść chłodzenie, szczególnie wewnętrzne powierzchnie łopatek wentylatora. Zapewne znajduje się na nich tłusty osad kurzu.
W ostateczności zdemontuj chłodzenie, zmień pastę termoprzewodzącą na rdzeniu graficznym na nową (Arctic Ceramique, Arctic MX-2, Arctic MX-4, Phobya HeGrease Extreme). Nie nakładaj jakiejś najtańszej silikonowej za 5 zł.

Temperatura karty wcale nie musi być przyczyną BSOD-ów, ale może nią jak najbardziej być.
Tak czy inaczej powinieneś się tym zająć.

Awatar użytkownika
jabar24

Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 18 kwie 2012, 09:47

Ciągłe BSOD

Post18 kwie 2012, 14:19

dobra, zrobiłem tak, wyciągłem kartę ,faktycznie troche zakurzona była, przetarłem łopatki wiatraka,wydmuchałem sprężonym powietrzem kurz , sprawdzałem czy wiatrak lub radiator nie jest poluzowany - i nie jest :)

Złożyłem wszystko spowrotem i ...to samo :(
GPU Diode (DispIO) 54 °C (127 °F)
GPU Diode (MemIO) 60 °C (140 °F)
GPU Diode (Shader) 60 °C (140 °F)

myślisz że ta pasta pomoże?? a może te wskazania są nieprawdziwe ??

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Ciągłe BSOD

Post18 kwie 2012, 14:22

jabar24 pisze:myślisz że ta pasta pomoże??

Pasta na pewno pomoże, jeżeli dokładnie usuniesz starą pastę (jeżeli ta w ogóle jest nałożona) i poprawnie nałożysz nową.

jabar24 pisze:a może te wskazania są nieprawdziwe ??

Włącz program FurMark i gdy temperatura osiągnie 90'C dotknij palcem radiator karty graficznej.
Jeżeli parzy, to wskazania temperatury są prawidłowe.

Awatar użytkownika
jabar24

Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 18 kwie 2012, 09:47

Ciągłe BSOD

Post18 kwie 2012, 14:51

OK, dzięki śliczne za pomoc :)

tę pastę zakupię :

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników - będzie ok ?

i spróbuję samemu to wymienić ;) może znajdę jakieś tutoriale w sieci.

No nic będę obserwował jak się komp będzie zachowywał i dam znać. pozdrawiam

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Ciągłe BSOD

Post18 kwie 2012, 16:32

jabar24 pisze:tę pastę zakupię :

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników - będzie ok ?

Tak, będzie ok.

jabar24 pisze:i spróbuję samemu to wymienić może znajdę jakieś tutoriale w sieci.

To nic trudnego.
Starą pastę dokładnie usuń na przykład wacikiem lub chusteczką, zarówno z procesora, jak i z radiatora.
Potem nasącz wacik spirytusem lub zmywaczem do paznokci, najlepiej alkoholem izopropylowym i przetrzyj procesor graficzny i radiator.
Nałóż niewielką ilość nowej pasty na sam procesor graficzny i rozprowadź po całej jego powierzchni.
Nie nakładaj pasty na radiator.
Załóż radiator na procesor. Postaraj się, aby przy pierwszym złączeniu radiatora z procesorem nie rozdzielać ich ponownie.

Awatar użytkownika
jabar24

Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 18 kwie 2012, 09:47

Ciągłe BSOD ntoskrnl.exe+7cc80

Post19 kwie 2012, 15:34

Witam, nie czekałem na paste z allegro, poszedłem do kolegi do sklepu komputerowowego , miał jakąś pastę - nie najwyższych lotów, no ale.. wymienił mi pastę i jest spora poprawa :jupi:


Temperatury w spoczynku

GPU Diode (DispIO) 45 °C (113 °F)
GPU Diode (MemIO) 50 °C (122 °F)
GPU Diode (Shader) 50 °C (122 °F)

pod obciążeniem oscylują w granicach 70-75 st C

Będę obserwował pracę kompa, czy będą jeszcze BSOD'y pozdrawiam i jeszcze raz dzięki :D

PS. Wiesz może czemu w AIDA64 w podsumowaniu pisze mi że mam DIRECT X 11 ? mam zainstalowaną DX10 - DX11 nie obsługuje ta karta

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Ciągłe BSOD ntoskrnl.exe+7cc80

Post19 kwie 2012, 16:47

jabar24 pisze:PS. Wiesz może czemu w AIDA64 w podsumowaniu pisze mi że mam DIRECT X 11 ?

To wersja DirectX obsługiwana przez system Windows 7.

Awatar użytkownika
jabar24

Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 18 kwie 2012, 09:47

Ciągłe BSOD ntoskrnl.exe+7cc80

Post20 kwie 2012, 15:46

Witam, niestety znów BSOD :( wczoraj wieczorem

SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION - taki sam BSOD miał miejsce 14.04.2012

Taki zapis:

041912-14274-01.dmp 2012-04-19 22:16:43 SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION 0x0000003b 00000000`c000001d fffff880`053b3a91 fffff880`08e9a280 00000000`00000000 dxgmms1.sys dxgmms1.sys+19a91 x64 ntoskrnl.exe+7cc80 C:\Windows\Minidump\041912-14274-01.dmp 2 15 7601 274 216

to taki sam zapis jak ten 3 od góry tutaj:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

W sumie to zapomniałem w pierwszym poście napisać, że po takim restarcie kompa z wewnątrz obudowy słychać taki dźwięk ,jakby dysk twardy wstawał, tzn włączał się, zaczynam podejrzewać ten dysk..
W partition magic nie mogę wogóle go sformatować-nie mogę nic zrobić- pokazuję DISC ERROR 105.
Ale znowu w programie gparted-live nie widzi żadnych błędów dysku i wszystko co chcę mogę zrobić z dyskiem. hm.dziwne , chyba bede musiał zaopatrzyć się w nowy HDD i spróbować zainstalować windę :( jak myślisz ??

Tylko że znów HD TUNE pokazuje że wszystko ok, zobacz: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Ciągłe BSOD ntoskrnl.exe+7cc80

Post20 kwie 2012, 17:01

jaba24 pisze:dxgmms1.sys

Zainstaluj poprawkę -> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Zaktualizuj biblioteki -> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Jeżeli powyższe nie pomoże zaktualizuj sterownik karty graficznej.
Wypróbuj najnowszą wersję -> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Przed instalacją nowego sterownika odinstaluj najpierw obecną wersję poprzez:
Programy i funkcje -> AMD Catalyst Instant Manager.
Po zakończeniu deinstalacji bez ponownego uruchamiania komputera odinstaluj kartę z Menadżera Urządzeń.
Teraz uruchom ponownie komputer i zainstaluj Catalyst 13.2.

Awatar użytkownika
jabar24

Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 18 kwie 2012, 09:47

Ciągłe BSOD ntoskrnl.exe+7cc80

Post23 kwie 2012, 11:16

seba86mu pisze:Teraz uruchom ponownie komputer i zainstaluj Catalyst 13.2.

miałeś na myśli CATALYST 12.3 ?? spoko , więc tak:

poprawka nie ma zastosowania na tym komputerze - tak mi wyskoczyło :?: - taka poprawka: Windows6.1-KB974431-x64.msu - być może mam to już w systemie, bo mam W7 64BIT z service pack'iem 1 ,
DirectX zainstalowany :),
co do sterownika karty graficznej, to dokładnie ten o którym piszesz pobrałem i zainstalowałem kilka dni temu ale nie odinstalowałem starej wersji tylko zrobiłem upgrade, więc odinstaluje jak radzisz wszystko i zainstaluje ponownie i będę obserwował pracę kompa dalej :) dziękuję i pozdrawiam :)

-- 22 kwi 2012, 18:14 --

Witam, niestety znów dzisiaj BSOD ,zobacz w linku poniżej :(

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

masz jeszcze jakieś pomysły ?? :(

-- 23 kwi 2012, 11:10 --

Słuchaj, dziś miałem troche czasu więc zrobiłem całkowity reinstall W7 , najpierw sformatowałem C programem GParted, potem postawiłem w7 64bit, aktywowałem loaderem i zainstalowałem wszystkie świeże stery
Poprawki o której pisałeś nadal nie przyjął.Nawet kilka programów poinstalowałem w innych wersjach jak np AVAST , czy ALCOHOL.
Mam jeszcze jedno pytanie, bo jak się system instalował to ja zajmowałem się czymś innym i jak przyszedłem to już było prawie po instalacji i miałem do wpisania nazwę użytkownika itp. Tylko że teraz podczas startu systemu mam na czarnym ekranie do wyboru niby 2 systemy:

Windows 7
Windows 7

jak daję ten pierwszy z góry to jest ok
a jak daję ten na dole to pisze że mu brakuje jakiegoś pliku c/windows/system32/winload.exe
Da się coś zrobić żeby ten ekran z wyborem systemów się nie pokazywał ?

Jak wiesz to proszę o pomoc, a co do BSOD'ów to nadal będę obserwował. pozdrawiam :)

Aha, i co z WINDOWS UPDATE , normalnie byś radził aktualizacje sobie robić ?
oczywiście oprócz KB971033 - sprawdzającej legalność



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 22 gości