Usunięcie danych z Partycjii Systemowej

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
wobler1

Użytkownik

Post08 cze 2019, 18:50

Witam, mam problem już od dłuższego czasu z uaktualnieniem systemu Win 10 do najnowszej wersji. Czy instaluję za pomocą asystenta aktualizacji dochodzi do 84 - 90 % uaktualnienia i pokazuje się Bluescareen czy za pomocą Windows Update informuje system o błędzie. Mam wersję 1709 kompilacja 16299,967. Może ktoś z was poda mi krok po kroku jak usunąć dane z partycji C systemowej i przygotować ją do wgrania systemu win 10 na czysto. Mam już przygotowane kopie z tej partycji.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+

Post09 cze 2019, 10:14

wobler1, skąd wiesz, że masz za mało miejsca na partycji systemowej? Czy wyświetla Ci się jakiś komunikat? Ów blue screen może być wywołany przez włączonego antywirusa, nawet tego od Microsoft- przerabiałam to gdy próbowałam zaktualizować mój system za pomocą asystenta aktualizacji. Pomogło dopiero wyłączenie całej ochrony, w antywirusie, zaporze (np. w Comodo Firewall musiałam wyłączyć HIPS, Viruscope i samą zaporę, wcześniej wyłączyłam ich piaskownicę), HIPS, oraz OSArmor. Spróbuj zaktualizować system do majowej aktualizacji, po wyłączeniu całej ochrony. Aha, asystenta aktualizacji pobierz proszę z oficjalnej strony Microsoft.

Edit: aha, u mnie jak na samym początku próbowałam zaktualizować system do najnowszej aktualizacji, za pomocą asystenta, to włączył się nagle instalator systemu Windows, a nie powinien i poinformował, że nie umie określić czy mam wystarczającą ilość miejsca na dysku twardym. Pomogło dopiero odłączenie zbędnych urządzeń podłączonych do portu USB, czyli kamerki i adaptera WiFi. Problem na ogół dotyczy innych urządzeń.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
wobler1

Użytkownik

Post09 cze 2019, 11:25

Witaj Joanno,mi nie chodzi o miejsce na Partycji systemowej ale usunięcie całkowite plików i wgranie na czysto systemu Win 10, o tym co piszesz to ja już kilkadziesiąt razy przerabiałem i nic nie pomaga . Jak uaktualniam przez Windows Update po zakończeniu aktualizacji jest komunikat " Aktualizacja funkcji dla systemu Windows 10, wersja 1803 x86 2019-05C — błąd 0x80070005 " a jak uaktualniam za pomocą Asystenta aktualizacji dochodzi do 84 - 90 % uaktualnienia i pokazuje się Bluescareen . Pomocy szukałem też na Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników .Pomagali mi krok po kroku jak usunąć błędy ale i to nie pomogło. Stwierdzili że jednym sposobem będzie wgranie systemu na czysto.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+

Post12 cze 2019, 17:42

Wobler1, jak zdecydujesz się zainstalować od nowa system, to wybierzesz partycję systemową, która powinna zostać sformatowana. Chyba że coś się zmieniło...

Jakiego masz antywirusa i zaporę? Na Twoim miejscu, jeśli używasz Windows Defender, to zainstalowałabym Avirę, najlepiej pobierz jej instalkę offline, powinna ważyć 180 MB, wyłączyłabym ochronę w nowym antywirusie i ponownie próbowała zaktualizować system za pomocą asystenta. Jeśli używasz systemowej zapory, to wyłącz ją za pomocą jakiejś nakładki systemowej lub zainstaluj coś innego i wyłącz w tym ochronę. Blue screena powoduje domyślna ochrona, przerabiałam to u siebie...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

• Reklama

Wróć do „Problemy”