XPx64 Edition z SP2, laptop Toshiba P500 - brak dźwięku

Szukasz sterownika do komputera lub programu do obsługi urządzenia, pisz tutaj
olo320i

Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 27 maja 2010, 17:12

XPx64 Edition z SP2, laptop Toshiba P500 - brak dźwięku

Post02 cze 2010, 01:26

hejka...
Zwracam się do Was drodzy forumowicze z taką sprawą a właściwie z pomocą rozwiązania jej...
Zainstalowałem na swoim kompie (laptop toshiba P500) Windowsa XP x64 edition z SP2.
Próbowałem już wielu kombinacji i ustawień a nawet już 3 razy stawiałem sam system od nowa i wciąż nie mam dźwieku.
Myślałem że to może sterowniki poszukałem trochę w sieci i znalazłem co nie co ale nadal nic się nie dzieje podczas instalacji wyskakuje okno ze brak urządzenia dla którego instaluje dany sterownik...
Ostatnio trochę poszperałem i doszedłem do tego patrząc w dxdiag że system w ogóle nie widzi karty dźwiękowej.
Karta dźwiękowa to Conexant cx20583 Pebble High Definition Smart Audio.
Poprawka UAA instaluje się zaraz na dzień dobry z Windows Update...
Jak to ogarnąć ?
Ostatnio zmieniony 02 cze 2010, 02:01 przez XMan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: korekta tytułu tematu, poprawiłem pisownię, dodałem polskie znaki diakrytyczne.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

xp x64 edition z sp2 brak dzwięku

Post02 cze 2010, 01:48

zainstalowałem na swoim kompie (laptop toshiba P500) windowsa XP x64 edition z sp2

- tj. inny laptop czy masz drugi system ?
Widzę Windows 7 ?
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

olo320i

Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 27 maja 2010, 17:12

xp x64 edition z sp2 brak dzwięku

Post02 cze 2010, 01:52

win 7 jest na pierwszej partycji teraz z niego korzystam

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

XPx64 Edition z SP2, laptop Toshiba P500 - brak dźwięku

Post02 cze 2010, 02:14

OK - wiem że to nie jest Twój pierwszy temat w necie ;)
/ brak wsparcia na Windows XP /.
Zacznijmy może od początku.
Zainstaluj EVEREST Ultimate Edition .
Z sekcji Komputer -> Podsumowanie podaj ponownie :
-> Nazwa płyty głównej.
-> Mikroukład płyty głównej.
-> Multimedia /karta dźwiękowa /.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

olo320i

Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 27 maja 2010, 17:12

XPx64 Edition z SP2, laptop Toshiba P500 - brak dźwięku

Post02 cze 2010, 02:34

Ostatnio zmieniony 02 cze 2010, 02:40 przez XMan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: wrzuciłem raport z Everesta na zewnętrzny serwer.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

XPx64 Edition z SP2, laptop Toshiba P500 - brak dźwięku

Post02 cze 2010, 02:35

No dobrze - edytuję :)
Przepraszam ale jest już późna pora :(
Nie jadłem jeszcze obiadu, mózg mi już nie pracuje, nie widzę nic na oczy tylko ciemność, pies mi warczy że jeszcze nie śpię i sam nie może się wyspać.
Możesz poczekać ?
Jak nie ja to może inni wcześniej odpowiedzą ?
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

olo320i

Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 27 maja 2010, 17:12

XPx64 Edition z SP2, laptop Toshiba P500 - brak dźwięku

Post02 cze 2010, 02:48

oki poczekam oby ta sprawa znalazła dźwięczny finał... dzięki za jakiekolwiek zainteresowanie..

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

XPx64 Edition z SP2, laptop Toshiba P500 - brak dźwięku

Post02 cze 2010, 03:10

Wydaje mi się, że bardzo ciężko będzie znaleźć sterowniki dla układu dźwiękowego Conexant Cx20583, tym bardziej, że sam producent takowego mikroukładu w ogóle nie oferuje żadnych sterowników, a odsyła do stron producentów poszczególnych laptopów. Z kolei Toshiba oferuje jedynie wsparcie dla systemu Windows 7, jeżeli chodzi o notebooka Toshiba Satellite P500.

Z tego co widzę sterowniki dla układu Conexant Cx20583 dla systemu Windows XP dostępne rzekomo są na propagandowych witrynach żądających opłaty za pobranie pliku, a takim nie należy ufać w ogóle. Widzę także na stronie Dell-a sterownik ( Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników ), ale nie jest pobierany konkretny plik, a jakaś Dell-owska aplikacja identyfikująca sprzęt, także może być problem.

Jeżeli znalazłby się gdziekolwiek sterownik dla tego układu dźwiękowego, to wątpię, aby był on zgodny z 64-bitową wersją tego systemu. Nie chcę zapeszać, ale chyba dźwięku pod Win. XP x64 na tym systemie z tej karty dźwiękowej nie usłyszysz, ale chciałbym się mylić.

olo320i

Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 27 maja 2010, 17:12

XPx64 Edition z SP2, laptop Toshiba P500 - brak dźwięku

Post02 cze 2010, 03:53

znalazłem te sterowniki na stronie della aplikacje można wypakować rarem i mamy czystą instalke same sterowniki.. sa na stronie della, hp, comaq, ibm,lenovo, wszystkie je pobrałem no ale najpierw system musi znaleźć karte dzwiekową a tego jeszcze mi się nie udało zrobić..

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

XPx64 Edition z SP2, laptop Toshiba P500 - brak dźwięku

Post02 cze 2010, 13:13

W takim razie zainstaluj sterowniki do chipsetu płyty głównej -> Intel Chipset Drivers 9.1.1.1025.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

XPx64 Edition z SP2, laptop Toshiba P500 - brak dźwięku

Post02 cze 2010, 14:36

Sprawdzałeś sterowniki z tej strony :
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
:?:
Poprawka UAA instaluje się zaraz na dzień dobry z Windows Update...

- w czasie instalacji sterowników wyłącz Windows Update.
W pierwszej kolejności instalujesz UAA, uruchamiasz ponownie komputer a następnie sterowniki do karty dźwiękowej i reset.
Sprawdź UAA np. z p/w strony lub
KB888111 (Windows XP SP2)
Do tej poprawki nie raz jest potrzebna poprawka KB835221.
Inne Microsoft UAA Bus Driver - KB888111.

Start -> Panel sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładki Audio oraz Głos
sprawdź czy masz wybraną kartę dźwiękową Conexant...
Jeżeli nie to wybierz ją -> Zastosuj -> OK.
Multimedia:
Karta dźwiękowa Conexant Cx20583 @ Intel Ibex Peak PCH - High Definition Audio Controller
Karta dźwiękowa nVIDIA HDMI @ nVIDIA GT216 - High Definition Audio Controller

- może być ten sam problem jak w tym temacie :
sterowniki/foxconn-a6vmk-k-brak-dzwieku-t7246.html
Karta graficzna ,,nakłada się" na dźwiękową Conexant i ustawia jako domyślna.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

olo320i

Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 27 maja 2010, 17:12

XPx64 Edition z SP2, laptop Toshiba P500 - brak dźwięku

Post02 cze 2010, 20:12

panowie pobrałem wszystko co tu podesłliście ale nic nie zadziałało, poprawka nr. kb835221 nie chce się zainstalować wcale po rozpakoaniu wyskakuje okno ze nie znaleziono pliku ini.file.. odinstalowałem wszystko co było związane z grafiką i automatycznie sterowniki od dzwięku od nvidia też, tak ze teraz mam ze 6 żółtych znaków zapytania w menadzeże urządzeń ale karty conexant nie odnalazło, odinstalowałem również te pierwsze uaaktóre sie pobrało z WU ale to nadal nic nie pomogło, po odinstalowaniu wszystkiego co było by możliwe zeby kolidowało zrobiłem wszystko od początku i nadal nic.. zrobie może jutro albo po jutrze świerzą instalacje windowsa i wtedy ostatnia szansa ale mam jeszcze kilka pytań: czy przez to że zintegrowałem sterowniki sata programem nlite mogą dziać się te rzeczy ??
na jakie ustawienie ma być przełączone w biosie zeby zrobić instalacje z płyty bez zintegrowanych sterowników ??
i ostatnie jak się blokuje windows update ?? tak aby nie szukało samo w necie poprawek
aha czy do instalacji wszystkiego nie trzeba najpierw zainstalować net framework 2,0 i więcej ??

i jeszcze jedno jak sprawdzam w panelu sterowania dzwieki to tam jest wszystko blade nie mozna wybrać zadnego urządzenia odtwarzającego bo go nie ma

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

XPx64 Edition z SP2, laptop Toshiba P500 - brak dźwięku

Post03 cze 2010, 16:52

1. czy przez to że zintegrowałem sterowniki sata programem nlite mogą dziać się te rzeczy ??
- jeżeli są odpowiednie to nie.
2. na jakie ustawienie ma być przełączone w biosie żeby zrobić instalacje z płyty bez zintegrowanych sterowników ??
Ustawienie kolejności bootowania w BIOS-ie, zmiana i wybór urządzenia bootującego.
Instalacja systemu MS Windows XP - instrukcja.
Po formacie instalujesz wg. kolejności :
1. sterowniki do chipsetu płyty głównej - Chipset.
2. Microsoft UAA Bus Driver - KB888111.
3. sterowniki do karty dźwiękowej
p/w lub z płytki ze sterownikami.
Sprawdzasz dźwięk / wszystko i wszędzie /.
4. sterowniki do karty graficznej bez HD Audio.
/ musisz odznaczyć w czasie instalacji /.
5. DirectX.
Po każdej instalacji w/w restartujesz komputer.


Start -> Panel sterowania -> System -> Sprzęt -> Menedżer urządzeń.
Sprawdź w Menedżerze urządzeń czy nie ma żółtych wykrzykników lub znaków zapytania, jeżeli są to w tym miejscu PPM / prawym przyciskiem myszki /- Aktualizuj sterownik...
/ masz płytkę ze sterownikami to wcześniej włóż ją do napędu CD/DVD, zminimalizuj /.
Uruchom ponownie komputer.

Start -> Panel sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładki Audio oraz Głos
sprawdź czy masz wybraną kartę dźwiękową Conexant...
Jeżeli nie to wybierz ją -> Zastosuj -> OK.

3. ostatnie jak się blokuje Windows Update ??
- na Windows XP wystarczy Start -> Panel sterowania -> Aktualizacje automatyczne
Wyłącz aktualizacje automatyczne :
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Zastosuj --> OK.
albo wcześniej pobrać odpowiednie pliki/sterowniki, odłączyć internet, zainstalować sterowniki, podłączyć internet.
4. aha czy do instalacji wszystkiego nie trzeba najpierw zainstalować net framework 2,0 i więcej ?
- koniecznie min. NET Framework 2.0 lub NET Framework 3.5.
Nie zapomnij o DirectX / w podanym temacie /.

Nie raz pomaga Service Pack 3 dla Windows XP PL .
/ ten jest tylko na system Windows XP 32 bit /.
Wcześniej musi być zainstalowany SP1 lub Service Pack 2 dla Windows XP PL.

Będą dalsze problemy / jeżeli masz taką możliwość / to proponuję zainstalować innego Windowsa
- Windows XP Prof. 32 bit. ;)
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

olo320i

Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 27 maja 2010, 17:12

XPx64 Edition z SP2, laptop Toshiba P500 - brak dźwięku

Post06 cze 2010, 01:05

dziś po długich bojach udało mi się uruchomić dźwięk na moim kompie i dodam ze nie dały rady Wasze wskazówki co do kolejności instalowania wszystkiego.
problem roawiązałem sam troche przez przypadek ale napisze tu jak to zrobiłem bedzie dla potomnych..
wszedłem w katalog windows dalej w system32 i dalej w drivers . w katalogu drivers odnalazłem pliki o nazwie "hdaudbus" i "hdaudio" i usunąłem je . po tej akcji w menadzeze urządzeń przy 2 wpisach uaa bus driver pojawiły sie żółte znaki zapytania dałem na odinstaluj obydwa, po tej akcji w menadzeże urzadzeń przy kontrolery dzwieku i video pojawił się wpis "audio bus driver" ze znakiem zapytania klikłem w aktualizuj sterownik i zaznaczyłem automatycznie ,po chwili wyskoczył komunikat ze brakuje pliku "hdaudio,sys" wczesniej z waszej strony miałem pobraną poprawke kb 888111 i tą poprawkę rozpakowałem rarem nasępnie rozpakowałem jeszcze raz sam plik kb888111 i po rozpakowaniu go miałem zakładkę "commonfiles" i w niej był plik "hdaudio" który wskazałem ręcznie i ręcznie aktualizowałem, po tej akcji pojawiły się 5 znaków zapytania i pierwszy z nich był urządzenie high definition audio dałem aktualizuj sterownik i też ten sterownik wymusiłem zainstalowanie ręcznie wskazując plik ze sterownikiem, i vuala mam dzwięk. mam conexant cx 20583 a sterownik jest od cx20585 ale wszystko gra..
mam nadzieje ze to co napisałem jest zrozumiałe :)


edit..
po wyłączeniu kompa i ponownym uruchomieniu wszystkie ustawienia znikają i zeby je przywrócić trzeba całą te procedure przerabiać od nowa. jak zmusić kompa do zapamiętania tych ustawień ??

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

XPx64 Edition z SP2, laptop Toshiba P500 - brak dźwięku

Post06 cze 2010, 19:55

A w podglądzie zdarzeń są jakieś błędy po włączeniu systemu?
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Sterowniki”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości