Kilka pytań odnośnie Linuxa- początek mojej przygody.

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
Awatar użytkownika
stukot

VIP+

Post07 gru 2020, 13:26

W Zorin OS istnieje coś w stylu sklepu, nazywa się: Oprogramowanie i stamtąd można pobrać wiele rzeczy, ale nie wszystko, co jest potrzebne.

------Połączono posty------

Ok, weszłam na tamtą stronę z rozszerzeniami do Ubuntu, zainstalowałam właściwe rozszerzenie w Firefox i jakieś w systemie i pojawiła się informacja, że jak nie chcę oglądać jakichś niepotrzebnych informacji, tudzież komentarzy, to mam się zalogować na tamtej stronie.... Czy warto to zrobić? :mrgreen:

Na razie nie zainstaluję żadnego softu do wyświetlania tapet na pulpicie, bo boję się, że Zorin OS znów będzie wolniej chodził... Jego małą wadą jest to, że wchodzę w ustawienia i sprawdzam aktualizacje i ich nie wyszukuje, potem nagle wyświetla się informacja, że aktualizacje jednak są i czy chcę je zainstalować... Aha, wersja Firefox jest wsteczna... O jedną wersję... Jednak plusem jest intuicyjność obsługi i podobieństwo do Windows. :)
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

heros1303

Stały bywalec

Post27 gru 2020, 20:39

Chyba miało być rozszerzenia gnome? Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników :)

Czyli rozszerzenia działają? (do zarządzania nimi powinna być aplikacja w systemie. Albo po prostu nazwana --> rozszerzenia lub gnome-tweak/s (dostrajanie) - najlepiej wpisać w wyszukiwarkę programów owe nazwy i sprawdzić :)

To już chyba zależy od Ciebie czy warto/nie warto tam się rejestrować. Moim zdaniem nie.

Co do zmiany tapet.... w poprzednim poście napisałem o spróbowaniu variety.

Nie wiem jaki program odpowiada za aktualizację w Zorin... Czy aktualizacja następuję poprzez restart? (podobnie jak to ma w zwyczaju Windows), jeśli tak to prawdopodobnie odpowiada za to program gnome-software (oprogramowanie). Więc wystarczy poczekać po uruchomieniu(tak przynajmniej działał on na Debianie) i powinien napisać, że są jakieś aktualizację.

Firefox'a można pobrać ze strony oficjalnej (najnowszą) --> Po pobraniu wystarczy rozpakować i kliknąć na plik firefox ( może być potrzebne przejście do właściwości tego pliku i zaznaczenie opcji o daniu możliwości uruchomienia aplikacji czy jakoś tak.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+

Post28 gru 2020, 14:52

Tak, aktualizacja wymaga restartu, tak jak w Windows. Ok, sprawdzę później czy zaktualizuje mi Firefoxa do nowszej wersji, czy to sama będę musiała ręcznie zrobić. Na pewno weszłam na właściwą stronę, a potem musiałam coś w systemie zainstalować, dla Ubuntu, czy jakoś tak... Ok, nie będę się rejestrować na tamtej stronie.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

• Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”